Pączki i donuty produkowane w Piekarach Śląskich są znane na całym świecie!

Chociaż wszystko zaczęło się w Chorzowie, na początku lat 90. XX wieku, z czasem - firma, która dziś cieszy się międzynarodowym zaufaniem - zaczęła się prężnie rozrastać. I tak, w 2013 roku w Piekarach Śląskich powstała pierwsza linia produkcyjna dedykowana... Donutom.

Słodka historia

8 lat temu, produkcja amerykańskich pączków przyczyniła się do rewolucji. Poszerzenie asortymentu o popularne w USA Donuty to był strzał w dziesiątkę! Firma Stokson stała się numerem jeden w kraju. Co dalej? Było już tylko lepiej. W 2015 roku firma zaczęła eksportować swoje towary. Dziś, dociera już na wszystkie kontynenty. Ważny dla zakładu był również rok 2017 - to właśnie wtedy zakończyła się rozbudowa hali produkcyjnej w naszym mieście. To aż 3 linie, 2 wielkie magazyny oraz biuro. Dzięki wdrażaniu innowacyjnych technologii, przedsiębiorcom udało się wprowadzić na rynek także Muffiny oraz Cookiesy. Do tego doszły tradycyjne drożdżówki. No i oczywiście pączki i Donuty. W tej chwili firma jest wiodącym producentem w tej części Europy.

Pączki w liczbach

  • 2 nowoczesne zakłady,
  • 7 linii produkcyjnych,
  • 600 pracowników,
  • 30000 ton produktów rocznie,
  • 45 krajów eksportowych!

Gdzie kupić?

Słodkości produkowane w Piekarach Śląskich znajdziemy w kilku lokalizacjach w mieście. Większość doskonale wie, że chodzi o pączki dostarczane do Biedronki. Asortyment stale się wzbogaca, w portfolio firmy już ponad 200 produktów, które zyskały popularność już na całym świecie.

W zakładzie są wolne miejsca pracy

Produkcja w naszym mieście odbywa się w Brzezinach Śląskich. Firma zlokalizowana jest przy ul. Kotuchy 17. Można tam bez problemu dojechać z centrum miasta, Bytomia, czy Chorzowa.

Na stronie internetowej w zakładce kariera, wyświetlają się wolne stanowiska. Zarówno w Piekarach Śląskich jak i Chorzowie. Pracownik produkcyjny, serwisant maszyn, piekarz bez doświadczenia, specjalista do spraw logistyki czy PR... Ofert jest naprawdę sporo. Kierowane są zarówno do kobiet jak i mężczyzn.

Jakiś czas temu, w Piekarach Śląskich zaczęło pojawiać się więcej obcokrajowców. Wielu z nich znalazło stałe zatrudnienie właśnie w fabryce pączków. Według danych opublikowanych w czerwcu przez ZUS - w całym kraju zatrudnionych (legalnie pracujących i mieszkających w Polsce) cudzoziemców było ponad 818 tys. Oznacza to wzrost o ponad 35% w stosunku do zeszłego roku. Obecność przedstawicieli innych narodowości w Piekarach Śląskich - nie jest powodem do niepokoju. Niestety, część społeczeństwa w dalszym ciągu jest negatywnie nastawiona do wszelkiego rodzaju inności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon