Otwarcie nowego punktu lodziarni "Przez Lody do Serca". To prezent z okazji Dnia Dziecka

Właściciel lodziarni "Przez Lody do Serca" postanowił zrobić prezent najmłodszym i w Dniu Dziecka otworzył swój kolejny punkt przy ulicy Olimpijskiej. Piekarskie szkoły licznie przybyły na stadion MOSiR-u. Uczniowie czekali ponad kilkanaście minut na swoją pyszną porcję lodów.

Piekary Śląskie od teraz mogą pochwalić się czterema punktami lodziarni "Przez Lody do Serca". W środę, 1 czerwca o godzinie 12 został otwarty kolejny lokal, tym razem na stadionie MOSiR, przy ulicy Olimpijskiej.

- Pracy jest coraz więcej, czasami nie wiem w co ręce włożyć. Pomimo to postanowiłem otworzyć kolejny punkt. Data zsynchronizowała się z Dniem Dziecka. Na otwarciu pojawiły się piekarskie szkoły podstawowe - tłumaczy Andrzej Matejczyk, właściciel lodziarni.

Po godzinie 11 uczniowie zgromadzili się przy budce do lodów. Jak mówi nam właściciel, w kolejce na swoją porcję czekało około stu dzieci. Ruch został szybko rozładowany, a uczniowie z uśmiechami na twarzach mogli wrócić teren wodnego placu zabaw, gdzie zostało zorganizowane dla nich ognisko z kiełbaskami.

Kolejny owocny sezon rozpoczęty

Od 30 kwietnia lodziarnia funkcjonuje w dwóch lokalizacjach, na ulicach: Jana Pawła II 46 oraz Jana Brzechwy - przystanek w stanę Piekar. Od 1 czerwca także przy ulicy Olimpijskiej. Lodziarnie otwarte są przez cały tydzień w godzinach 12-20, lecz godziny te ulegają zmianie - lokal często otwierany jest wcześniej, bywa i tak, że zamykany jest nieco później.

- Lodziarnia jest jedyna w Piekarach pod względem nietypowej produkcji. Każdy smak robiony jest oddzielnie - nie ma podstawowej bazy i dodawanych smakowych ulepszaczy. Każdy smak robię od podstaw - wyjaśnia Andrzej Matejczyk.

Jedna gałka kosztuje 5 złotych, a na terenie MOSiR-u 6 zł. Codziennie dostępne są podstawowe smaki m.in.: sorbety - czerwona porzeczka, wiśnia, jeżyna, na śmietanie - czekolada, słony karmel, śmietanka z orzechem laskowym, orzech włoski, koktajl z owoców leśnych oraz cafe latte.

Dzień Dziecka na MOSiR-ze

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka odbył się piknik. Uczniowie razem z rodzicami mogli rozłożyć się na kocu, upiec kiełbaskę na ognisku i skorzystać z przygotowanych dla nich ławek. Młodzież korzystała z pięknej pogody i udogodnień.

- Cieszymy się, że nauczyciele zrobili nam dzień wolny i zabrali nas tutaj. Możemy spędzić z naszymi koleżankami i kolegami czas i chwilę odpocząć - mówiły nam Ala i Natalia z piekarskiej szkoły podstawowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Przez Lody do Serca

Przez Lody do Serca dosłownie podbiły serca piekarzan

Zlot food trucków pod Kopcem Wyzwolenia

Weekendowy zlot food trucków przy Kopcu Wyzwolenia

Liga podnoszenia ciązarów piekary

Siłacze zmierzą się podczas zawodów podnoszenia ciężarów

IV Biegowe Grand Prix MOSiR 2021

Przed nami IV Biegowe Grand Prix MOSiR 2021

Zumba z Paco

Zumba z Paco przez całe lato

Bieg

Biegowe rywalizacje w naszym mieście

Dzieci

Dzień Dziecka 2021 w naszym mieście