Otwarcie nowego punktu lodziarni "Przez Lody do Serca". To prezent z okazji Dnia Dziecka

Właściciel lodziarni "Przez Lody do Serca" postanowił zrobić prezent najmłodszym i w Dniu Dziecka otworzył swój kolejny punkt przy ulicy Olimpijskiej. Piekarskie szkoły licznie przybyły na stadion MOSiR-u. Uczniowie czekali ponad kilkanaście minut na swoją pyszną porcję lodów.

Piekary Śląskie od teraz mogą pochwalić się czterema punktami lodziarni "Przez Lody do Serca". W środę, 1 czerwca o godzinie 12 został otwarty kolejny lokal, tym razem na stadionie MOSiR, przy ulicy Olimpijskiej.

- Pracy jest coraz więcej, czasami nie wiem w co ręce włożyć. Pomimo to postanowiłem otworzyć kolejny punkt. Data zsynchronizowała się z Dniem Dziecka. Na otwarciu pojawiły się piekarskie szkoły podstawowe - tłumaczy Andrzej Matejczyk, właściciel lodziarni.

Po godzinie 11 uczniowie zgromadzili się przy budce do lodów. Jak mówi nam właściciel, w kolejce na swoją porcję czekało około stu dzieci. Ruch został szybko rozładowany, a uczniowie z uśmiechami na twarzach mogli wrócić teren wodnego placu zabaw, gdzie zostało zorganizowane dla nich ognisko z kiełbaskami.

Kolejny owocny sezon rozpoczęty

Od 30 kwietnia lodziarnia funkcjonuje w dwóch lokalizacjach, na ulicach: Jana Pawła II 46 oraz Jana Brzechwy - przystanek w stanę Piekar. Od 1 czerwca także przy ulicy Olimpijskiej. Lodziarnie otwarte są przez cały tydzień w godzinach 12-20, lecz godziny te ulegają zmianie - lokal często otwierany jest wcześniej, bywa i tak, że zamykany jest nieco później.

- Lodziarnia jest jedyna w Piekarach pod względem nietypowej produkcji. Każdy smak robiony jest oddzielnie - nie ma podstawowej bazy i dodawanych smakowych ulepszaczy. Każdy smak robię od podstaw - wyjaśnia Andrzej Matejczyk.

Jedna gałka kosztuje 5 złotych, a na terenie MOSiR-u 6 zł. Codziennie dostępne są podstawowe smaki m.in.: sorbety - czerwona porzeczka, wiśnia, jeżyna, na śmietanie - czekolada, słony karmel, śmietanka z orzechem laskowym, orzech włoski, koktajl z owoców leśnych oraz cafe latte.

Dzień Dziecka na MOSiR-ze

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z okazji Dnia Dziecka odbył się piknik. Uczniowie razem z rodzicami mogli rozłożyć się na kocu, upiec kiełbaskę na ognisku i skorzystać z przygotowanych dla nich ławek. Młodzież korzystała z pięknej pogody i udogodnień.

- Cieszymy się, że nauczyciele zrobili nam dzień wolny i zabrali nas tutaj. Możemy spędzić z naszymi koleżankami i kolegami czas i chwilę odpocząć - mówiły nam Ala i Natalia z piekarskiej szkoły podstawowej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon