Orzeł wycofał się z ligi! Nie pozbierał się po spadku

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie ostatnimi czasy ma spore problemy. Pożar w klubowym budynku, potem spadek z ligi okręgowej, a teraz wycofanie seniorów z klasy A. Jeszcze niedawno hucznie świętowano 100-lecie istnienia.

Fot. Facebook/Orzeł Biały Brzeziny Śląskie
Orzel bialy brzeziny slaskie

Pod koniec czerwca Orzeł Biały Brzeziny Śląskie świętował 100-lecie istnienia. Impreza miała się odbyć już dwa lata temu, ale los mocno uprzykrzył życie klubowi. Najpierw plany pokrzyżowała pandemia, a potem wandal, który włamał się do klubowego budynku, a następnie go podpalił.

Orzeł wciąż stara się pozbierać po tej katastrofie. Niestety, w międzyczasie pojawiły się kolejne problemy. Najpierw był spadek z ligi okręgowej i to dość pechowy, bo drużynie z Piekar Śląskich zabrakło jednego punktu, aby się utrzymać. Potem okazało się, że to dopiero początek problemów.

We wtorek 16 sierpnia klub za pośrednictwem Facebooka poinformował, że drużyna seniorów nie przystąpi do rozgrywek A-klasy. Decyzja została podjęta w ostatniej chwili, bo zaledwie kilka dni przed pierwszym meczem ligowym.

W tej chwili nie wiadomo, jak klub wyobraża sobie funkcjonowanie w kolejnych miesiącach. Trzeba liczyć się z tym, że seniorska piłka zniknie z Brzezin na co najmniej rok. W dodatku Orzeł już w poprzednim sezonie nie miał żadnej drużyny zgłoszonej do rozgrywek młodzieżowych. Działaczy czeka zatem wiele pracy, aby odbudować klub z ponad 100-letnią tradycją.

W Piekarach Śląskich w tej chwili mamy trzy kluby, które grają w rozgrywkach seniorskich To Orkan Dąbrówka Wielka i Andaluzja Brzozowice-Kamień (A-klasa) oraz Czarni Kozłowa Góra (B-klasa).

Subskrybuj piekary.info

google news icon