Oryginalny sklep ALDI w Piekarach Śląskich. Wiosną jego dach będzie zielony. To drugi sklep ALDI w mieście

Aldik

W środę 17 marca 2021 r. został otwarty pierwszy sklep niemieckiej sieci ALDI w Piekarach Śląskich. Co ciekawe, to jedyna taka placówka w woj. śląskim. Na jego dachu sklepu sieć posadzi rośliny. Mieszkańcy zyskają czystsze powietrze, a ALDI zmniejszy zapotrzebowanie na energię.

Nowy, już drugi, sklep ALDI w Piekarach Śląskich znajduje się przy ul. Bytomskiej 60. W dniach 17-28.03.2021 sieć przewiduje w tym sklepie promocje na artykuły spożywcze.

Godziny otwarcia nowego sklepu ALDI w Piekarach Śląskich:

  • Od poniedziałku do soboty: od 06:00 do 22:00
  • W niedziele handlowe: od 09:00 do 18:00

Nowy sklep ALDI w Piekarach Śląskich jest ekologiczny

W 2021 roku wszystkie nowo otwierane sklepy będą posiadały technologie przyjazne środowisku, a na kilkunastu obiektach pojawią się panele fotowoltaiczne.


- Od sklepów po centra dystrybucji i biura administracyjne, tam, gdzie prowadzimy działalność naszym celem jest stopniowe zmniejszanie ilości zużywanej energii i zasobów naturalnych. Koncentrujemy się na obniżeniu emisji CO2 i prowadzimy szereg działań, które mają przyczynić się do zmniejszenia naszego oddziaływania na środowisko. Dbając o środowisko, dbamy nie tylko o siebie i swoich najbliższych, ale także o przyszłe pokolenia – mówi Katarzyna Bawoł, Kierownik Działu Jakości i Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa ALDI Polska.


Nowy sklep ALDI w Piekarach Śląskich na wiosnę zyska 250 m2 zielonego dachu. Dzięki obsadzeniu dachu roślinami, powietrze będzie czystsze, a sieć zmniejszy zapotrzebowanie na energię.

Rośliny redukują gazy cieplarniane powodujące efekt cieplarniany w miastach, obniżają temperaturę otoczenia, gromadzą wodę deszczową i oczyszczają powietrze. Dodatkowo mają wpływ na wydajność energetyczną budynku, regulując temperaturę wewnątrz budynku, co przekłada się na oszczędność energii.

Pierwszy sklep ALDI z zielonym dachem w woj. śląskim

To jest pierwszy zielony dach ALDI w woj. śląskim, ale nie pierwszy w Polsce. Takie rozwiązanie zastosowano już w sześciu innych lokalizacjach między innymi w

  • Warszawie,
  • Krakowie,
  • Wrocławiu,
  • Świebodzicach.

Sieć dodaje, iż wszystkie nowo otwierane sklepy będą posiadały technologie przyjazne środowisku, a na kilkunastu obiektach pojawią się panele fotowoltaiczne.

ALDI należy do niemieckiego koncernu. Sieć w Polsce ma 168 sklepów i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Polska centrala firmy znajduje się w Katowicach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon