Operatorka miejskiego monitoringu rozpoznała piekarskiego złodzieja. Mężczyzna kradł kosmetyki

Operatorka miejskiego monitoringu zgłosiła, iż na nagraniach zauważyła mężczyznę pasującego do rysopisu złodzieja kosmetyków w jednej z piekarskich drogerii. 29-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

We wtorek, 23 sierpnia po godzinie 11 operatorka miejskiego monitoringu zauważyła na ul. Oświęcimskiej mężczyznę, którego rysopis odpowiada sprawcy kradzieży artykułów kosmetycznych w jednej z drogerii na terenie miasta.

- Obserwując mężczyznę, który wsiadł do autobusu miejskiego, natychmiast poinformowała o swoich przypuszczeniach dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy piekarskiej jednostki.

Złapany na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali 29-latka na ul. Przyjaźni. Podczas przeszukiwania ujawnili przy nim kolejne artykuły kosmetyczne, które chwilę wcześniej zostały skradzione z jednej z piekarskich drogerii.

Mateusz Gilge pierwszy zastępca KMP w Piekarach Śląskich po zapoznaniu się z materiałami sprawy, rozpoznał 29-latka na zdjęciu opublikowanym przez zabrzańską policję na stronie internetowej.

Jak się okazało, mężczyzna z kradzieży artykułów kosmetycznych zrobił sobie stałe źródło dochodu. Wartość skradzionych artykułów zarówno w Piekarach, jak i Zabrzu to ponad pięć tysięcy złotych. 29-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj piekary.info

google news icon