Ogrom nowego centrum logistycznego Hillwood robi wrażenie

W Piekarach Śląskich nowe inwestycje wyrastają jak grzyby po deszczu. Jedną z nich jest budowa centrum logistycznego Hillwood. Ponad 42 tys. mkw. powierzchnia magazynowa zapewni nie tylko nowe miejsca pracy, ale też wpływy do miejskiej kasy pod postacią podatków.

Budowa tak wielkiego centrum logistycznego to dla Piekar Śląskich świetna wiadomość. To przede wszystkim nowe miejsca pracy dla wykwalifikowanych osób, których nie brakuje w naszym mieście. Inwestycja podreperuje również miejski budżet, który zanotował straty po likwidacji kopalni, która ostatnią tonę węgla wydobyła 31 stycznia 2020 roku.

Gdzie konkretnie znajduje się Hillwood Piekary Śląskie?

Centrum magazynowe klasy A Hillwood Piekary Śląskie jest zlokalizowane przy Obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (DW911), która prowadzi do oddalonej o 1,5 km autostrady A1. Ponadto w pobliżu inwestycji znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, które są dodatkowym dla przyszłych pracowników parku. Centrum logistyczne w Piekarach Śląskich to hala wysokiego składowania o wysokości 10 m, w której oprócz magazynowania można prowadzić lekką produkcję.

Budowa Hillwood Piekary Śląski powoli dobiega końca, a poczynione prace zapierają dech w piersiach.

- Z perspektywy DW911 hala wygląda imponująco, ale dopiero kiedy wjedzie się w ul. Pod Lipami widać jak jest ogromna. Za każdym razem kiedy wydaje się, że to już koniec… jest dalsza część – tak komentuje wygląd nowej inwestycji wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Obiekt jest ogromny - zdjęcia z drona świetnie oddają jego monumentalną bryłę.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon