Ogródki restauracyjne w Piekarach Śląskich. Ruszają już 15 maja

Po wielu miesiącach zamknięcia restauracje w końcu mogą zacząć działać. Już od jutra przedsiębiorcy mogą serwować swoje dania w ogródkach restauracyjnych. Sprawdźmy, do których lokali będzie można się jutro wybrać.

Restauracja grafit

Pandemia koronawirusa i towarzyszące jej obostrzenia mocno uderzyły w gastronomię. Lokale zostały zamknięte dla gości stacjonarnych, a przedsiębiorcom pozostało serwowanie potraw na wynos lub w dowozie. Wiele restauracji nie przetrwało tej próby – lokale zostały zamknięte na zawsze. Teraz jednak zdaje się, że wszystko zaczyna powracać do normy. Rząd stopniowo odmraża gospodarkę, a lockdown się cofa. Już jutro, czyli 15 maja 2021 roku swoją działalność mogą rozpocząć ogródki restauracyjne. Z kolei 29 maja wszystkie obiekty gastronomiczne będą mogły przyjmować swoich gości stacjonarnie w swoich lokalach.

Wynajem przestrzeni na ogródki restauracyjne w Piekarach Śląskich

Jak mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Piekary Śląskie Wojciech Maćkowski Najem przestrzeni przed lokalem jest kwestia indywidualną przedsiębiorcy. Każdy najemca może wystąpić ze stosownym wnioskiem do Wydziału Gospodarki Przestrzennej tel: 32 393 93 63. Rozpatrzenie wniosku jest również sprawą indywidualną i zależy od możliwości terenowych w pobliżu lokalu (plan zagospodarowania, pas drogowy, drożność ciągów komunikacyjnych itp.). Miasto czeka na ewentualne zgłoszenia ze strony właścicieli restauracji. Ceny również są uwarunkowane od wielu czynników. Inaczej do tej sprawy podszedł np. prezydent Sosnowca. W tym mieście każdy właściciel lokalu zapłaci 1 grosz dziennie za metr kwadratowy ogródka restauracyjnego. Jest to wielka pomoc dla gastronomi, która przez lockdown mocno podupadła.

Jakie lokale otworzą swoje ogródki restauracyjne w naszym mieście?

Prace nad ogródkiem w Restauracji Grafit chylą się już ku końcowi. 15 maja goście będą mogli zjeść na świeżym powietrzu typowe śląskie dania. Letni ogródek został postawiony przed Miejskim Domem Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Hotel Stara Kamienica również rusza jutro z serwowaniem potraw w swoim ogródku restauracyjnym. Przy ul. Bytomskiej 61 będziemy mogli skosztować cielęciny w sosie borowikowym czy sałatki firmowej z grillowanym kurczakiem. Jeśli komuś marzy się kuchnia amerykańska to warto się jutro udać się do KLAPS-a. W menu lokalu znajdziemy ogromne burgery z przeróżnymi dodatkami oraz hot dogi. Bar Praha zlokalizowany przy ul. Bytomskiej 139 również rusza jutro ze swoim ogródkiem gastronomicznym. Dużym ogródkiem letnim może się również pochwalić Pub Monte Carlo przy ul. Generała Stanisława Maczka 22. Na świeżym powietrzu zjemy również w: Brothers Pizza, Szynk pod Cycokiem, Klub Piekarnik, Dwór Hubertus, Laboratorium Chleba, Pod Skrzydłami Anioła.

fot. Facebook Restauracja Grafit

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekary śląskie wywieś flagę

Piekary zapraszają: wywieś flagę w oknie i zgarnij nagrody

Lodowisko w Piekarach Śląskich 2021/2022

Przed nami sezon na łyżwy. Sprawdź godziny otwarcia i cennik

Piekary Śląskie, spotkanie z Mikołajem

Spotkanie ze św. Mikołajem w Piekarach Śląskich

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Basen Księża Góra w Radzionkowie

Otwarcie kąpieliska Księża Góra w Radzionkowie już niebawem