Ognisko koronawirusa w Piekarskim Centrum Medycznym. Czy sytuacja została opanowana?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 2771 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. W regionie przybyły tylko 133 chore osoby. Mimo przestrzegania zasad rygoru sanitarnego i ciągłego nakłaniania do szczepień przez środowiska medyczne i nie tylko - w szpitalu kolejny raz pojawiło się ognisko patogenu.

Piekarskie Centrum Medyczne

Piekarskie Centrum Medyczne już uporało się z zagrożeniem. Od 5 października, z powodu pojawienia się ogniska koronawirusa w placówce - zawieszono przyjęcia na kilka oddziałów.

Chodziło o chirurgię wewnętrzną i endokrynologię. Z uwagi na zagrożenie - wstrzymano przyjęcia nagłe i te planowane. Nie działała również izba przyjęć. Na szczęście sytuacja wróciła już do normy, a 13 października - zarówno nagli jak i umówieni pacjenci mogli rozpocząć hospitalizację.

Wirus zbiera żniwo, a zainteresowanie szczepieniami spada

W dobie pandemii, szpitale i inne punkty medyczne liczą się z możliwością pojawienia się wirusa na oddziałach czy w innych miejscach. Mimo zapewnień o stosunkowo wysokiej ochronie przed covidem, część zaszczepionych - zakaziła się ponownie.

W Piekarskim Centrum Medycznym - paradoksalnie w dniu wykrycia nowego ogniska - rozpoczęły się szczepienia trzecią dawką dla uprawnionych pacjentów. Wiele osób waha się jednak przed jej przyjęciem. Od decyzji odciąga przede wszystkim brak wysokiej skuteczności i wiele przypadków ponownych zachorowań.


Subskrybuj piekary.info

google news icon