Odszedł Mariusz Gracka. Był zasłużoną postacią dla piekarskich sportowców

18 grudnia zmarł znany przez wielu trener. Miał 58 lat. Mieszkańcy naszego miasta wspominają jego zaangażowanie.

MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie
Mariusz Gracka

Zmarł Mariusz Gracka

Piekarzanin bardzo zasłużył się dla rozwoju lokalnych zawodników. Był trenerem pierwszego zespołu, kiedy GKS Olimpia Piekary Śląskie grał w ekstraklasie. Później prowadził drugi zespół klubu. Pracował także w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich.

- To właśnie Mariusz Gracka stoi za największym sukcesem w krótkiej historii naszego klubu. Juniorzy pod wodzą Mariusza Gracki sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski. W poprzednim sezonie Mariusz Gracka prowadził nasz drugi zespół grający w trzeciej lidze, a w ostatnim czasie robił to, co potrafił najlepiej, czyli szkolił naszą młodzież. Był trenerem i nauczycielem. Dziękujemy za te wszystkie lata w Piekarach Śląskich Trenerze! - wspominają przedstawiciele MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.
- Od lat był związany z AZS jako trener klas mistrzostwa sportowego i odnosił z naszą młodzieżą wiele sukcesów w różnego rodzaju rozgrywkach. Nic nie zastąpi nam jego zaangażowania i pasji, którą umiał zjednać sobie uczniów i zawodników. Mariuszu – Trenerze, Nauczycielu, Kolego - będzie nam Ciebie bardzo brakowało - dodają reprezentanci Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich.

Niech spoczywa w pokoju.

Mariusz Gracka
Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon