Ochlapał cię samochód w Piekarach Śląskich? Możesz ubiegać się o odszkodowanie

Dochodzisz do przejścia dla pieszych w Piekarach Śląskich, nagle nadjeżdża samochód z zawrotną prędkością i leci na Ciebie ściana wody. Znajome, prawda? Wiesz, że kierowca nie jest bezkarny? Może zostać ukarany mandatem, a Tobie zapłacić odszkodowanie.

Kaluza

Pogoda nas teraz niestety nie rozpieszcza. Deszcze ze śniegiem i liczne kałuże dają się we znaki nie tylko kierowcom, ale także pieszym.

Mimo trudnych warunków pogodowych, samochód jedzie z bardzo wysoką prędkością. Nie zważając na liczne kałuże na drodze i pieszych idących po chodniku. Nagle ściana wody leci na biednego przechodnia. Co powinien zrobić?

Zostałeś ochlapany przez kierowcę? Nie panikuj, działaj!

Kiedy zostaniemy ochlapani przez kierowcę, w pierwszej kolejności musimy zapisać numer rejestracyjny pojazdu i skontaktować się z policją lub Strażą Miejską. Jeśli mamy świadka, który widział całe zajście, tym lepiej dla nas.

Poza zgłoszeniem telefonicznym powinniśmy także przesłać pisemnie zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze zgłoszenie nie zostanie zlekceważone.

W przypadku kiedy ochlapie nas kierowca autobusu miejskiego również możemy dochodzić swoich praw. Podobnie jak w przypadku sytuacji z samochodem, powinniśmy zapisać numer autobusu, miejsce i godzinę zdarzenia.

Kierowcy, który ochlapie pieszego, grozi manat

Kierowcy wbrew pozorom nie są wcale bezkarni. Za ochlapanie pieszego grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł. Najkorzystniejsze dla pieszego jest jednak zawarcie ugody i zwrot kosztów za poniesione straty (np. zniszczone ubranie, zalany smartfon, zmoknięte dokumenty). Jeśli ugoda nie została zawarta, można domagać się odszkodowania.

Fot. KAP

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Budowa bosika dla Czarnych Kozłowa Góra trwa

Budowa boiska dla Czarnych Kozłowa Góra. Są opóźnienia

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Klasa

Nowe oświetlenie oraz klimatyzacja w Technikum...

Nieletni zlodziej z Bytomia

16-letni złodziej z Bytomia okradł sklep w...

M 171371021 176216857663484 4735487510370006991 n

Piekary Śląskie: atrakcyjne miejsca do...

Dawca

Państwowa Straż Pożarna apeluje o oddawanie osocza