Obostrzenia przedłużone do końca stycznia. Sprawdź, które obowiązują

Kiedy wrócimy do normalnego życia? Kiedy przestaną obowiązywać restrykcje? Z każdą konferencją premiera Mateusza Morawieckiego czy ministra Niedzielskiego liczymy na odpowiedzi na powyższe pytania. Niestety do końca stycznia nadal będziemy ograniczeni obostrzeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa. Jest jednak jeden wyjątek. Jaki? Szczegóły poniżej.

0001konferencja

Jakie restrykcje zostały przedłużone do 31 stycznia?

Do końca stycznia będą zamknięte hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, punktów z książkami i prasą, drogerii i aptek). Restauracje nadal będą serwować posiłki tylko i wyłącznie na wynos lub w dowozie. Wyłączone z użytku są również siłownie, baseny i kluby fitness (z wyjątkiem osób uprawiających sport profesjonalnie). Działalność hoteli jest zawieszona (oprócz hoteli pracowniczych) – miejsca otwarte są tylko dla medyków. Imprezy i inne spotkania mogą być organizowane tylko w domu, jednak tutaj również występuje limit – maksymalnie 5 osób.

Czy dzieci wrócą do szkoły?

To pytanie zadają sobie rodzice niemal wszystkich pociech przebywających obecnie w domach. Rząd postanowił, iż od 18 stycznia do nauczania stacjonarnego wrócą uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Dlaczego akurat ta grupa wiekowa pojawi się w szkolnych murach? Decyzja podyktowana jest marnym efektem nauczania dzieci w tym przedziale wiekowym. W szkołach będą obowiązywać również pewne obostrzenia. Zaleca się, by zajęcia były prowadzone na różnych piętrach, aby jak najbardziej odseparować od siebie dzieci. W miarę możliwości, klasy powinny być uczone przez stałych, tych samych nauczycieli – ograniczy to ewentualne przenoszenie koronawirusa między pozostałymi uczniami.

Najprawdopodobniej stoimy przed III falą pandemii. W krajach ościennych sytuacja związana z ilością zakażeń wirusem znacznie się pogorszyła. Polska postanowiła zadziałać asekuracyjnie i wydłużyć wszystkie obowiązujące obostrzenia do 31 stycznia.

fot. Facebook Kancelaria Premiera

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

1 punkt szczepien pcm

Masowy Punkt Szczepień w Piekarach Śląskich już...

Maseczki jednorazowe

Miasto Piekary Śląskie rozdaje bezpłatne...

Michal zembala

Uznany śląski lekarz, dr hab. Michał Zembala,...

M m Opera Zrzut ekranu 2021 03 18 095224 www facebook com

Pełen lockdown? Nowe obostrzenia 20.03-09.04.2021

Covid

Piekary Śląskie koronawirus: liczba zgonów z...

06straz

#SzczepimySię – piekarscy strażacy dowożą osoby...

O1strzy

Pierwsze szczepienia personelu przeciw COVID-19...