Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Piekarach Śląskich

Ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa wszelkie uroczystości przyjmą charakter indywidualny. Władze miasta zachęcają również do różnego rodzaju wydarzeń, które zostaną zorganizowane w tym czasie. Sprawdźmy harmonogram obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego.

Flaga

3 maja o godzinie 10.30 w Bazylice imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Bartłomieja Apostoła odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich. Uroczystość odbędzie się wraz z asystą wojskową, a o oprawę muzyczna zadba Orkiestra Wojskowa z Bytomia. W kościele panują ograniczenia co do ilości uczestników, więc zachęca się do obejrzenia transmisji online z Mszy Świętej. Coroczne składanie kwiatów pod piekarskimi pomnikami będzie miało charakter symboliczny i indywidualny. Pandemia uniemożliwi huczne i tłumne obchody tej okrągłej rocznicy.

3 maja 2021 roku przypada również 100. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Z tej okazji w poniedziałek będzie można wziąć udział w biegu i marszu Nordic Walking szlakiem Powstańców Śląskich. W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się również Spacerowa gra terenowa pt. „Wehikuł czasu, czyli powstańczy spacer po Piekarach”. Organizatorem tej zabawy jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 2. Dodatkowo na Placu Noblistów zostanie wywieszona wystawa pt. „Piekary Śląskie w powstaniach śląskich”.

Subskrybuj piekary.info

google news icon