Nowy sprzęt dla uczniów Technikum nr 1 w Piekarach Śląskich. Szkoła otrzymała dofinansowanie z UE

Nastolatkowie z naszego miasta mogą rozwinąć swoje kompetencje dzięki nowym narzędziom pozyskanym przez placówkę. Co pojawiło się w Zespole Szkół nr 1?

Nowy sprzęt - większe możliwości

Technikum nr 1 otrzymało unijną dotację na realizację projektu "Doposażenie pracowni do zajęć praktycznych z przedmiotów zawodowych w Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich". Dzięki uzyskanym środkom nastolatkowie i nauczyciele będą mogli pracować z wykorzystaniem bardziej innowacyjnych przyrządów.

- Realizacja opisywanego zadania umożliwi uczniom korzystanie z nowoczesnych technologii oraz oprogramowania. Sprzęt o podniesionych parametrach zapewni bezproblemową naukę zawodu - przyznają przedstawiciele Urzędu Miasta.

Dotychczas zakupiono:

  • 6 sztuk laboratoryjnych stołów montażowo-pomiarowych
  • 6 sztuk wielofunkcyjnych mierników parametrów instalacji elektrycznych
  • 7 sztuk zestawów dydaktycznych do nauki zawodu technik elektryk

Całkowity koszt projektu wynosi 1 454 429,83 zł. Dofinansowanie pokrywa znaczącą część kosztów - 1 236 265,35 zł.

Przypomnijmy, że szkoła pozyskała także środki w ramach projektu "Piekarska Akademia Zawodowa – wsparcie dla uczniów i uczennic Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich".

- Celem projektu jest doskonalenie umiejętności i kompetencji uczniów w zakresie j. angielskiego, matematyki, rozwój doradztwa edukacyjno-zawodowego oraz zdobywanie dodatkowych uprawnień poprzez uczestnictwo w kursach zawodowych - tłumaczą przedstawiciele szkoły.

Placówka zakupiła również 2-letnią licencję edukacyjną typu Adobe Creative Cloud na 25 stanowisk i 3 sztuki zestawów startowych PLC.

Subskrybuj piekary.info

google news icon