Nowy rozkład jazdy linii autobusowej M28. Piekary zyskują nocne połączenie z Katowicami

Piekary Śląskie od wielu lat wnosiły o włączenie nocnych kursów autobusów do aktualnych rozkładów jazdy. Dzięki interwencji radnych oraz prezydentowi miasta do rozkładu linii M28 dołożone zostały trzy nocne kursy. Nowy harmonogram będzie obowiązywał od 26 listopada 2022 roku.

Metropolia ZTM
M28

Mieszkańcy Piekar Śląskich, którzy w godzinach nocnych próbowali wrócić z Katowic mieli dotąd do wyboru dwa warianty. Autobus linii M28 odjeżdżał z przystanku Katowice Plac Wolności o godzinie 22:54 lub 5:24. Piekarzanie mogli poczekać 6,5 godziny na dworcu lub też wrócić do miasta z przesiadkami, przykładowo jadąc linią M3 na przystanek Stroszek Osiedle (Bytom) i tam wsiąść do autobusu linii 73 i wysiąść na Szarleju Dworcu PKP (łączny czas przejazdu godzina i 23 minuty).

Trzy dodatkowe kursy nocne

Dzięki apelacji radnych, prezydent Piekar Śląskich - Sławie Umińskiej-Duraj oraz zastępcy prezydenta - Krzysztofowi Turzańskiemu Metropolia ZTM wprowadziła zmiany w rozkładzie.

Od soboty, 26 listopada do harmonogramu wprowadzony został dodatkowy przystanek "Katowice Dworzec", z którego autobusy w stronę Piekar Śląskich będą odjeżdżać o godzinach: 0:40, 2:40 oraz 4:40. Natomiast w drugą stronę - w kierunku Katowic, autobusy będą odjeżdżać z przystanku Osiedle Wieczorka Dworzec o godzinach: 1:50, 3:50 oraz 4:35.

- Wprowadza się korektę rozkładu jazdy linii M28 polegającą na uruchomieniu kursów w godzinach nocnych w zamian za kursy poza szczytem komunikacyjnym w godz. 10:00 - 12:00 oraz 18:00 - 23:00. W nowym rozkładzie jazdy uwzględnia się także zmianę nazw przystanków w Siemianowicach Śląskich - wyjaśnia metropolia ZTM.

    Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Piekary Śląskie - Natalia Ciupińska-Szoska podkreśliła, jest usatysfakcjonowana ze zmian, jednak mimo to zarząd miasta nadal będzie pracował nad wprowadzeniem kolejnych, tak by wszyscy mieszkańcy byli usatysfakcjonowani. Rozkład jazdy linii M28, który będzie obowiązywał od 26 listopada, znajdziecie tutaj.

    Subskrybuj piekary.info

    google news icon