Nowy proboszcz w Bazylice Piekarskiej

Szykuje się wiele zmian w parafiach Archidiecezji Katowickiej. Od 1 sierpnia 2021 r. miejsce posługi zmieni m.in. siedmiu proboszczów. Dotyczy to także Bazyliki Piekarskiej.

Miroslaw godziek

Po trzech latach z Parafii im. NMP i św. Bartłomieja, czyli Bazyliki Piekarskiej, odejdzie proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Kszysztof Fulek. Obejmie on funkcję proboszcza w parafii św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śląskich – Bańgowie. Jego miejsce w Piekarach Śląskich zajmie ks. Mirosław Godziek, który pełni obecnie funkcję proboszcza w Bazylice św. Wojciecha w Mikołowie.

Kim jest nowy proboszcz Bazyliki Piekarskiej?

Ks. Mirosław Godziek urodził się w Rybniku, a wychował się w parafii pw. św. Anny w Świerklanach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. bp. Damiana Zimonia 11 maja 1991 r. w katowickiej katedrze. Był wikariuszem w trzech parafiach archidiecezji katowickiej: Podwyższenia Krzyża św. i św. Herberta na os. Witosa w Katowicach, św. Szczepana w Katowicach – Bogucicach, pw. Jana Chrzciciela w Tychach.

W 2001 r. obronił pracę doktorską z teologii pastoralnej w Papieskiej Akademii Teologicznej. Rok później został duszpasterzem akademickim ośrodka DA „Graniczna” przy akademikach na os. Paderewskiego w Katowicach. Od 2010 pełni funkcję proboszcza parafii pw. św. Wojciecha w Mikołowie.

fot. Archidiecezja Katowicka

Subskrybuj piekary.info

google news icon