Nowy parking za Urzędem Miasta

Dzisiaj, 5 lipca 2021 roku w godzinach wczesnoporannych uruchomiony został nowy parking za Urzędem Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 92. Wszyscy kierowcy proszeni są o przestawienie swoich aut z parkingu najpóźniej do niedzieli wieczorem, ponieważ później zostaną uruchomione szlabany i niemożliwy stanie się wyjazd bez uiszczenia stosownej opłaty.

W poprzednim miesiącu na dojeździe do parkingu Urzędu Miasta przy ul. Bytomskiej 92, zaraz obok Miejskiej Biblioteki Publicznej prowadzono prace związane z budową nowego parkingu. Wszystkie miejsca postojowe zostały od nowa wybrukowane. Ponadto zwiększyła się ich ilość. Nowy parking usprawni i uporządkuje system parkowania w tej okolicy.

Zasady postoju na parkingu przy ul. Bytomskiej 92 są takie same jak te obowiązujące na parkingu przy ul. Bytomskiej 84 – pierwsza godzina jest bezpłatna, za kolejne należy uiścić opłatę. Takie parkingi mają służyć osobom, które chcą sprawnie załatwić sprawy w Urzędzie Miasta lub Urzędzie Skarbowym czy wypożyczyć książkę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. System zapewni stałą rotacje samochodów.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Interaktywna mata w MBP w Piekarach Śląskich

Interaktywna mata w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Winda

DPS z dofinansowaniem na windę

Ląska flaga

15 lipca Dzień Śląskiej Flagi - Dziyń Ślōnskij Fany

Budowa drogi połączenia ulicy Powstańców Warszawskich z ulicą Bytomską

Budowa łącznika ulic Powstańców Warszawskich i Bytomskiej

Radny Daniel Pliszka chce usunięcia miejsc parkingowych przy ul. Józefa Janty

Radny chce usunąć miejsca parkingowe na prośbę mieszkańców

Dzieci

Inicjatywa lokalna – wybrano dwa zadania do realizacji