Nowy obiekt dla drużyny DKS Czarni Kozłowa Góra

Miejsce, z którego obecnie korzystają piłkarze jest w nie najlepszym stanie. Obiekt przy ul. Pokoju 1 zostanie więc zburzony, a na jego miejscu powstanie dużo nowocześniejsze boisko oraz budynek, w którym znajdą się m.in. szatnie. Poznajmy szczegóły inwestycji.

1dksczarni

- Wreszcie! Informacja dla niedowiarków. Dziś podpisałem umowę z wykonawcą na kompleksowy remont obiektu Czarnych Kozłowa Góra. Kilka milionów złotych i będzie nowa jakość – napisał na jednym z portali społecznościowych Krzysztof Turzański, wiceprezydent Miasta Piekary Śląskie.

Prace ruszą niebawem

Podpisanie umowy wiceprezydenta Krzysztofa Turzańskiego z wykonawcą prac remontowych obiektu miało miejsce 17 listopada. Plac budowy przekazano w poniedziałek 23 listopada. Termin realizacji inwestycji przypada na 31.08.2021r. Wykonawcą prac jest Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza sp. z o.o. Przebudowa jest dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska - 1,5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to 4,3 mln zł.

Co obejmie remont?

Prace będą dotyczyć modernizacji boiska trawiastego. Rozebrane zostaną sąsiadujące z nim boiska asfaltowe. Po za tym zostanie wzniesiony nowy budynek. Dotychczasowy obiekt zostanie rozebrany ze względu na stan techniczny. Wybudowany gmach będzie dwukondygnacyjny – znajdzie się tam miejsce na szatnie i sanitariaty. Projekt obiektu obejmuje również zagospodarowanie pomieszczeń budynku na: 2 zespoły szatniowe po 40 osób, pomieszczenie sędziego – 4 osoby, pomieszczenia biurowe – 4 osoby, świetlica – 40 osób.

Długa droga do osiągnięcia celu

To milowy krok w realizacji tej inwestycji. Pierwsze plany dotyczące modernizacji obiektu pojawiły się w 2017 roku. To wtedy stworzony został projekt boiska, który spełniałby wymogi klasy A. Odbyły się wówczas spotkania władz Piekar Śląskich z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką. Z rozmów dotyczących budowy nowego obiektu dla DKS Czarni Kozłowa Góra wynikało, że prace rozpoczną się już w 2018 roku. Inwestycja jednak została zniesiona na drugi plan, ponieważ pierwszorzędną sprawą była budowa basenu na terenie MOSiR-u. Wyznaczono wtedy drugi termin rozpoczęcia remontu – 2019 rok. Realizacja również nie doszła do skutku ze względu na wniosek o dofinansowanie, który nie został rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wymaganym, 3-miesięcznym terminie. Dokumenty zostały zaakceptowane dopiero w październiku w 2019 roku. To pozwoliło na oficjalne ogłoszenie, iż prace w Kozłowej Górze na pewno dojdą do skutku.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon