Nowe wiaty autobusowe stanęły w Szarleju. PRL-u już nie ma, w zamian jest nowocześnie

Po starych, kilkudziesięcioletnich wiatach nie ma już śladu. W Szarleju na przystanku Poczta pojawiły się nowoczesne wiaty autobusowe. Wymiana obiektów to dopiero początek inwestycji, w najbliższym czasie urząd miasta będzie chciał również wymienić wymagające renowacji wiaty.

Nowe wiaty autobusowe zostały uruchomione w piątek, 24 czerwca. W Szarleju podróżujący komunikacją miejską mogą korzystać z nowoczesnych, szklanych przystanków. Ich dach został przykryty tworzywem, tak by słońce w upalne dni nie nagrzewało dodatkowo obiektów.

Wiaty w standardzie metropolii

Wiata, która została wymieniona w obu kierunkach zaprojektowana została na wzór tych wprowadzanych w miastach metropolii. Składa się na to nowoczesna struktura, odpowiedni kolor oraz wyraźnie opisany przystanek wraz z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej.

- Sukcesywnie, podczas wymiany starych i zniszczonych wiat będziemy przechodzić na nowy wzór. To pewnie długo potrwa, ale chcielibyśmy, żeby nasze przystanki były estetyczne - tłumaczy Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Poprzednie wiaty zlikwidowane zostały na początku czerwca wraz z obok stojącym kioskiem. Łączny koszt inwestycji wyniósł 35 tys. zł. Jak zapowiada rzecznik prasowy urzędu miasta, w najbliższym czasie przystanki, które są w złym stanie technicznym również zostaną wymienione. Na razie nie wiadomo, które wiaty zostaną wymienione.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

KWK Julian trwa wyburzanie

Szyby KWK "Piekary I" i "Julian II" zostaną rozebrane

Tajemniczy mustang w Piekarach Wieczorka

Kierowca mustanga postanowił zaparkować na trawniku

Zakaz parkowania przy blokach

Przy blokach na os. Wieczorka postawiono słupki

Park międzyosiedlowy na Osiedlu Wieczorka

Na Osiedlu Wieczorka Powstanie park międzyosiedlowy

Nowe sztanie dla uczniów MSP 11

Rusza zbiórka na remont szatni w MSP nr 11

Remont Radzionkowskiej Piekary

Remonty dróg w mieście za 25 milionów złotych już wkrótce

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej