Nowe wiaty autobusowe stanęły w Szarleju. PRL-u już nie ma, w zamian jest nowocześnie

Po starych, kilkudziesięcioletnich wiatach nie ma już śladu. W Szarleju na przystanku Poczta pojawiły się nowoczesne wiaty autobusowe. Wymiana obiektów to dopiero początek inwestycji, w najbliższym czasie urząd miasta będzie chciał również wymienić wymagające renowacji wiaty.

Nowe wiaty autobusowe zostały uruchomione w piątek, 24 czerwca. W Szarleju podróżujący komunikacją miejską mogą korzystać z nowoczesnych, szklanych przystanków. Ich dach został przykryty tworzywem, tak by słońce w upalne dni nie nagrzewało dodatkowo obiektów.

Wiaty w standardzie metropolii

Wiata, która została wymieniona w obu kierunkach zaprojektowana została na wzór tych wprowadzanych w miastach metropolii. Składa się na to nowoczesna struktura, odpowiedni kolor oraz wyraźnie opisany przystanek wraz z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej.

- Sukcesywnie, podczas wymiany starych i zniszczonych wiat będziemy przechodzić na nowy wzór. To pewnie długo potrwa, ale chcielibyśmy, żeby nasze przystanki były estetyczne - tłumaczy Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Poprzednie wiaty zlikwidowane zostały na początku czerwca wraz z obok stojącym kioskiem. Łączny koszt inwestycji wyniósł 35 tys. zł. Jak zapowiada rzecznik prasowy urzędu miasta, w najbliższym czasie przystanki, które są w złym stanie technicznym również zostaną wymienione. Na razie nie wiadomo, które wiaty zostaną wymienione.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Przejście na wieczorka

Niebezpieczne "przejście dla pieszych" na Osiedlu Wieczorka

świeże wypieki Netto

Otwarcie wyremontowanego Netto przy ul. Jana Pawła II

Parking Osiedle Wieczorka

Na Osiedlu Wieczorka powstanie parking w ramach BO

Netto Piekary

Netto przy ul. Jana Pawła II 28 przejdzie modernizację

KWK Julian trwa wyburzanie

Szyby KWK "Piekary I" i "Julian II" zostaną rozebrane

Nowe sztanie dla uczniów MSP 11

Rusza zbiórka na remont szatni w MSP nr 11

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie