Nowe wiaty autobusowe stanęły w Szarleju. PRL-u już nie ma, w zamian jest nowocześnie

Po starych, kilkudziesięcioletnich wiatach nie ma już śladu. W Szarleju na przystanku Poczta pojawiły się nowoczesne wiaty autobusowe. Wymiana obiektów to dopiero początek inwestycji, w najbliższym czasie urząd miasta będzie chciał również wymienić wymagające renowacji wiaty.

Nowe wiaty autobusowe zostały uruchomione w piątek, 24 czerwca. W Szarleju podróżujący komunikacją miejską mogą korzystać z nowoczesnych, szklanych przystanków. Ich dach został przykryty tworzywem, tak by słońce w upalne dni nie nagrzewało dodatkowo obiektów.

Wiaty w standardzie metropolii

Wiata, która została wymieniona w obu kierunkach zaprojektowana została na wzór tych wprowadzanych w miastach metropolii. Składa się na to nowoczesna struktura, odpowiedni kolor oraz wyraźnie opisany przystanek wraz z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej.

- Sukcesywnie, podczas wymiany starych i zniszczonych wiat będziemy przechodzić na nowy wzór. To pewnie długo potrwa, ale chcielibyśmy, żeby nasze przystanki były estetyczne - tłumaczy Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie.

Poprzednie wiaty zlikwidowane zostały na początku czerwca wraz z obok stojącym kioskiem. Łączny koszt inwestycji wyniósł 35 tys. zł. Jak zapowiada rzecznik prasowy urzędu miasta, w najbliższym czasie przystanki, które są w złym stanie technicznym również zostaną wymienione. Na razie nie wiadomo, które wiaty zostaną wymienione.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Basen kryta pływalnia

Rada Miasta uchwaliła budżet na rok 2023 - lista inwestycji

Ozdoby świąteczne

W mieście rozwieszane są ozdoby świąteczne

Oznaczenia bloków Piekary

Na os. Wieczorka pojawiły się kolejne nowe oznaczenia bloków

Frenzla

Rozpoczyna się remont ulicy Frenzla

Tężnia solankowa w Piekarach

Tężnia solankowa otwarta od 1 maja

Remonty dróg piekary

Remont jezdni na Powstańców Warszawskich

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?