Nowe obostrzenia 27.03-09.04. Te restrykcje zapowiedział Adam Niedzielski

Dzisiaj, 25 marca o godzinie 11.00 odbył się konferencja prasowa dotycząca nowych obostrzeń spowodowanych trzecią falą pandemii koronawirusa. Jakie zmiany będą obowiązywać od soboty?

Adam niedzielski

- Polska dziś znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. Napór 3. fali koronawirusa jest bardzo silny, dzisiaj mamy zarejestrowany najwyższy wzrost zakażeń, ponad 34 tys. Mamy zajętych 75% łóżek i 75% łóżek respiratorowych - mówił Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Pandemia koronawirusa nabiera na sile. Dzienna liczba osób zakażonych może przyprawić o ból głowy. Dzisiaj liczba zachorowań na COVID-19 przekroczyła 34 tysiące (34 151 osób). Z tego względu rząd postanowił zaostrzyć obostrzenia. Premier podkreślał, że aby zdusić trzecią falę pandemii koronawirusa potrzebne są stanowcze kroki, kolejne obostrzenia i rygory, które będą wdrożone na dwa tygodnie (tydzień przed świętami i tydzień po świętach). Morawiecki zapewniał, iż wszystkie decyzje podejmowane są w oparciu o kilka parametrów. Pierwszy to liczba osób zakażonych, kolejny to ilość osób hospitalizowanych. Następny badany wskaźnik to liczba zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19. Statystyki mówią same za siebie – nowe obostrzenia są potrzebne.

Nowe restrykcje – od 27.03 do 9.04

• wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 mkw zostaną zamknięte,
• sklepy o powierzchni powyżej 100 mkw –limit jedna osoba na 20 mkw,
• kościoły – limit jedna osoba na 20 mkw,
• salony fryzjerskie, salony urody – zamknięte,
• przedszkola i żłobki – zamknięte (za wyjątkiem opieki nad dziećmi medyków, żołnierzy czy służb mundurowych)
• obiekty sportowe – tylko dla osób uprawiających sport zawodowo.

Adam Niedzielski zaleca spędzanie nadchodzących świąt w bardzo wąskim, rodzinnym gronie. Dodatkowo zachęca wszystkich pracodawców do oddelegowania pracowników do pracy zdalnej.

Śląsk z największą liczbą osób zakażonych

- Przykład woj. śląskiego pokazuje jak szybko sytuacja przeciętnej w skali kraju może stać się najwyższą w Polsce W ciągu ostatnich tygodni woj. śląskie z pozycji średniej stało się liderem w liczbie zachorowań. Sytuacja na Śląsku będzie wymagała specjalnych rozwiązań – mówił Adam Niedzielski.

Sytuacja w województwie śląskim z dnia na dzień się pogarsza. Dynamicznie rośnie liczba osób zakażonych. Koronawirus rozprzestrzenia się w zastraszającym tempie. Trzecia fala pandemii COVID-19 daje się dużo bardziej we znaki niż poprzednie.

Subskrybuj piekary.info

google news icon