Nowe linie metropolitalne w Piekarach Śląskich

Ponad rok trwały konsultacje i ustalenia z władzami śląskich miast na temat przebiegu linii metropolitalnych. Pierwsze połączenia mają ruszyć na początku kwietnia. Jakie linie będą przebiegać przez nasze miasto?

Metrolinie

Celem powstania nowych, autobusowych linii metropolitalnych jest zwiększenie oferty transportu publicznego w GZM. 25 lutego zaprezentowano uzgodniony przebieg połączeń, lecz z zaznaczeniem, iż system będzie wpisywał się w mechanizm „samodoskonalenia”. Co pół roku Metropolia będzie analizować połączenia z wykorzystaniem m.in. nowego systemu liczenia pasażerów, który pozwala na uzyskanie pomiarów z nawet 99% dokładnością. Dodatkowo wszystkie uwagi i prośby będą szczegółowo badane, a nowe rozwiązania będą regularnie wdrażane w życie.

Metrolinie mają za zadanie połączyć największe ośrodki transportowe. Do końca 2021 roku na terenie metropolii zostanie wprowadzonych 30 nowych połączeń. Przez Piekary Śląskie będą przebiegać 3 linie metropolitalne:

• M11 - (Katowice – Siemianowice Śląskie – Piekary Śląskie – Wojkowice – Bobrowniki),
• M17 - (Bytom – Piekary Śl – Siemianowice Śl – Czeladź – Sosnowiec),
• M20 - (Ożarowice – Mierzęcice – Bobrowniki – Piekary Śl – Bytom – Zabrze – Gliwice).

Przystanki dla wyżej wymienionych połączeń znajdują się odpowiednio:

• M11 - Dąbrówka Wielka - Skrzyżowanie,
• M17 - Brzeziny Śl. Stare Osiedle ( Kotuchy),
• M20 - Szarlej Szpital, Piekary Śl. Bazylika, Osiedle Wieczorka Szkoła ( skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z Ziętka).

Pierwsze linie będą dostępne już 5 kwietnia. Połączenia, które będą przebiegać przez Piekary Śląskie znajdują się w II i III etapie wdrażania metrolinii. Oznacza to, że linie metropolitalne zobaczymy w naszym mieście do końca 2021 roku.

Przebieg linii metropolitalnych:

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon