Nowa atrakcja w Parku Śląskim - Ogród Świateł Lampa Aladyna. Otwarcie już 5 listopada

W Parku Śląskim w Chorzowie przybyła nowa atrakcja, specjalnie na sezon jesień-zima. To Ogród Świateł Lampa Aladyna, czyli świetlne instalacje, tunele, pokaz mappingu i laserów. Otwarcie już 5 listopada 2021 po południu. Sprawdźcie, czy warto się tam wybrać. Zobaczcie mnóstwo zdjęć (na końcu artykułu) i wideo.

26-hektarowy teren Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka wydaje się być stworzony do ugoszczenia takiej atrakcji jak Ogród Światła. Położony na rozległym terenie, wokół jeziorka, a jednak w centrum aglomeracji. Dzięki temu, że to lunapark, oprócz Ogrodu Światła można skorzystać też z niektórych urządzeń, karuzel, i przede wszystkim - Diabelskiego Młyna, z którego widać kolorowe od świateł miasteczko. W wodzie pięknie odbijają się wielobarwne lampki, tworząc bajeczny klimat.

Ceny biletów i informacje organizacyjne: Lampa Aladyna. Ogród Świateł Chorzów Legendia. Ceny biletów. Sprawdź, ile trzeba zapłacić za nową atrakcję

Lampa Aladyna motywem przewodnim Ogrodu Świateł w Legendii

Ogród Świateł Lampa Aladyna będzie działać od wczesnego wieczora 5 listopada 2021 roku. Atrakcje świetlne dostały wspólny mianownik - to baśń Lampa Aladyna. Przez całą trasę przewijają się więc motywy znane z tej baśni, czyli Dżin, sam Aladyn, piękna księżniczka, ale też wąż z jaskini pełnej skarbów czy strażnicy. Są też flamingi i palmy. Dodaje to trochę egzotyki do polskiej jesieni.

W sumie Ogród Świateł w Legendii składa się z 500 tysięcy lampek ledowych. Owinięte różnokolorowymi światełkami są drzewa w Legendii, świecą się też karuzele i urządzenia. Gdzieniegdzie umieszczono podświetlane figury, a to pawia, a to ptaka na drzewie. Do tego świetlna łąka oraz pokazy - mapping (o konkretnych godzinach, cztery razy na godzinę) - odwołujący się do baśni Lampa Aladyna, pokaz laserowy czy rzeka świateł na jeziorze.

Spacerując po Ogrodzie Światła dwa razy przechodzimy przez świetlne tunele, są też dwa labirynty dla dzieci, jeden mały, drugi trochę większy.

Wcześniej pisaliśmy: Ogromne instalacje świetlne w Legendii Wesołym Miasteczku. To Ogród Świateł, który był hitem w Krakowie

Gra dla rodzin z dziećmi to świetny pomysł

Organizatorzy przygotowali też grę dla dzieci. Na początku wycieczki pobiera się specjalny papierowy karnecik, i podążając wzdłuż ścieżki, rozwiązujemy zagadki umieszczone na tablicach, ścierając odpowiednie miejsca na zdrapce w karnecie. Jeśli poprawnie odpowiemy na wszystkie pytania, ujawni się tajne hasło. Wszyscy, którzy je odgadną, otrzymają przy wyjściu upominek. W dodatku to gra w języku polskim i angielskim.

W czasie otwarcia Ogrodu Świateł będą czynne punkty gastronomiczne w Legendii.

Ogród Światła Lampa Aladyna to świetna atrakcja na ponure jesienne i zimowe popołudnia i wieczory. Można choć na trochę przenieść się do kolorowego świata. Do tego pełno tu "instagramowych" miejsc, w których można sobie zrobić pamiątkowe fotki. Wróżymy powodzenie Lampie Aladyna.

Subskrybuj piekary.info

google news icon