Niszczejąca hala w Piekarach ma nowego właściciela

Firma Progresja wykupiła starą halę na terenie dawnego Zametu. Właśnie rozpoczęły się prace projektowe. Czy budynek stanie się wizytówką miasta?

13

Progresja S.A. w Piekarach Śląskich

To nie będzie pierwszy budynek zaadaptowany przez firmę. Progresja S.A. przeniosła do Piekar Śląskich swoją siedzibę i produkcje z Katowic oraz laboratorium z Gliwic. Hala została już dawno wyremontowana i teraz nie straszy już swoim wyglądem. Czy kolejna inwestycja zmieni się w kolejną perełkę miasta Piekary Śląskie? Hala na terenie dawnego Zametu ma przejść ogromną metamorfozę. Jak zapewnia spółka, wyremontowana hala stanie się wizytówką miasta. Aktualnie trwają prace nad koncepcją zagospodarowania terenu.

Czym zajmuję się Progresja S.A.?

Progresja S.A. to firma oferująca: kompleksową realizację projektów, produkcję maszyn i konstrukcji stalowych, produkcję zbiorników ciśnieniowych i wyposażenia oraz usługi z zakresu inżynierii. Firma chce przyczynić się również do rozwoju sektora kosmicznego w Polsce. Progresja S.A. współpracująca z Polską Agencją Kosmiczną podpisała dwuletni kontrakt z Europejską Agencją Kosmiczną. Badania dotyczą wydruku 3D w metalu w warunkach kosmicznych. Aktualnie projekt będzie realizowany w warunkach symulowanych, ale jeśli się powiedzie być może zostanie kontynuowany w stacji kosmicznej.

Progresja Space piekarskiej firmy to start-up działający w sektorze kosmicznym. Grupa specjalistów pracuje nad produktami, które trafią na rynek małych satelitów tzw. smallsatów. Napęd, który jest zastosowany w małych satelitach umożliwi funkcjonowanie konstelacji smallsatów, które będą mogły dostarczać 5G czy Internet satelitarny. Grupa małych satelitów umożliwiłaby również dokładniejszą obserwację Ziemi. Napęd umożliwi również usuwanie śmieci kosmicznych.

To świetna wiadomość, że tak nowoczesna firma po raz kolejny wybiera Piekary Śląskie, jako miejsce do dalszego rozwoju.

fot. krzysztofturzanski.pl

Subskrybuj piekary.info

google news icon