Nieużytki na Księżej Górze zostaną zagospodarowane? Turzański o nowym pomyśle

Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta miasta Piekary Śląskie poruszył kwestię terenów nieużytkowych na Księżej Górze. Turzański zaproponował, by zamiast nich powstały ścieżki leśne. Podkreśla, że są niezbędne, by dopełnić infrastrukturę ścieżek rowerowych oraz chodnika.

Zastępca prezydenta Piekar Śląskich podzielił się z czytelnikami nową inwestycją, która jest w trakcie negocjacji. W jej ramach nieużytki na terenie Księżej Góry mają zostać zagospodarowane.

- To jest akcja społeczna, prowadzona przez instytucję finansową. Otrzymaliśmy zapytanie od firmy zewnętrznej o dostępność terenu o powierzchni 10 hektarów, który nie będzie użytkowany przez co najmniej 20 lat - wyjaśnia Krzysztof Turzański.

Turzański dodaje, że aktualnie zarząd jest w trakcie rozpoznania. Dodaje, że jeżeli w sprawie zostaną podjęte decyzje mieszkańcy od razu zostaną poinformowani.

Park leśny - nowa zielona oaza?

Zastępca prezydenta tłumaczy, że niedawno do użytku oddane zostały ścieżki rowerowe, dlatego korzystając z okazji, zarząd postanowił pójść za ciosem i skorzystać z możliwości rewitalizacji terenu.

- Pojawił się pomysł, by właśnie na tym terenie stworzyć park leśny, czyli uporządkowanie zieleni, nowe ścieżki, teren do biegania i nordic walking i spacerów - tłumaczy Turzański.

Jego zdaniem teren Księżej góry jest mocno zaniedbany i zaśmiecony, a jego potencjał zupełnie nie jest wykorzystywany. Zastępca prezydenta prosi mieszkańców o wyrażanie swoich opinii na ten temat, ale także podawanie własnych pomysłów.

Subskrybuj piekary.info

google news icon