Nietypowa wizyta w Urzędzie Miasta. Dziś gościli tam... rodzice piekarskich trojaczków

Prezydent Sława Umińska-Duraj zaprosiła na spotkanie państwo Hannę i Adama Robak. Rozmawiali o tym, jak w Piekarach mieszka się rodzinom z małymi dziećmi.

Potrójna radość - potrójne wyzwanie

Najmłodsze dzieci państwa Robak przyszły na świat 12 stycznia 2022 roku. Każdy rodzic wie, że opieka nad maluchami może być prawdziwym wyzwaniem. Co dopiero kiedy trzeba sprostać wyzwaniu troszczenia się o... trzy noworodki. Adama Junior, Alicja i Amelki mają także straszą siostrę - 3,5-letnią Antosię.

Dziś, 25 stycznia, ich rodzice gościli w Urzędzie Miejskim w Piekarach Śląskich. Tam przyjęła ich prezydent Sława Umińska-Duraj oraz Monika Rudy, kierownik Biura Zdrowia i Spraw Społecznych.

- W trakcie rozmowy dzisiejsi goście pochwalili się zdjęciami trojaczków i podzielili swoimi spostrzeżeniami o Piekarach Śląskich, gdzie mieszkają od dwóch lat. Zaznaczyli, że długo zastanawiali się nad wyborem miasta, do którego mogliby przeprowadzić się z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Ich wybór padł właśnie na Piekary Śląskie i cieszą się, że właśnie tutaj obecnie mieszkają - wspominają urzędnicy.

Rodzice trojaczków wystąpili już o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Starają się również o to, by chociaż na kilka godzin otrzymać w miejscu zamieszkania dodatkową pomoc ze strony osoby wykwalifikowanej w troszczeniu się o niemowlęta. Według rodziców bardzo ważne jest uzyskanie wsparcia ze strony instytucji, która ułatwi zadanie.

Goście otrzymali od władz miasta okolicznościowe upominki, które przydadzą się podczas opieki nad maluszkami.

Subskrybuj piekary.info

google news icon