16-letni złodziej z Bytomia okradł sklep w Piekarach Śląskich. To nie było jego jedyne przewinienie

16-latek nie nacieszył się długo swoimi łupami – zaraz po kradzieży towaru przemysłowego został złapany przez piekarskich policjantów. Po sprawdzeniu danych chłopaka w bazach danych okazało się, że młody bytomianin uciekał nie tylko z powodu kradzieży.

Nieletni zlodziej z Bytomia

Do zdarzenia doszło we wtorek 20.04.2021r. po godzinie 18.00. Na terenie jednej z z nowo otwartych placówek handlowych bardzo młody mężczyzna ukradł z jednego ze sklepów artykuły przemysłowe o łącznej wartości 780 zł. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy otrzymali rysopis podejrzanego, zauważyli 16-latka na ul. Bytomskiej. Sprawca kradzieży na widok policjantów przestraszył się, porzucił torbę z łupami i zaczął uciekać.

Mundurowi zaangażowali w akcję wszystkie służby. Pogoń się powiodła. Policjanci zatrzymali 16 latka na ul. Kanałowej. Funkcjonariusze sprawdzili chłopaka w bazach danych. Okazało się, że nieletni mieszkaniec Bytomia uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dzięki szybkiej interwencji piekarskiej policji skradziony towar wrócił do prawowitego właściciela. 16-latek spędził natomiast noc w policyjnej izbie dziecka. Później usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

M m 53 645174 g

Poszukiwany sprawca kradzieży 5 tysięcy złotych...

Perfumy

Złodziej okradł piekarską drogerię

Policja

Nastoletnia złodziejka artykułów kosmetycznych

Zatrzymany

Piekary Śląskie. Rozbił szybę w automacie z...

Policja1

Reakcja piekarskiego policjanta po służbie -...

Policja kajdanki

Pijany nie kupił piwa, więc wybił szybę w...

Policja

Poszukiwany listami gończymi po latach wpadł w...