Niebezpieczny trend trafił do piekarskich przedszkoli. "Czerwony ślad na twarzy to pozostałość po krwi"

Do piekarskich przedszkoli trafił ogólnopolski trend na maskotkę "Huggy Wuggy". Niebieski stwór to postać z gry dla dorosłych, w której główny bohater ucieka przed dziwną poczwarą. W przypadku napotkania jej, "Huggy Wuggy" pożera bohatera.

Huggy wuggy w przedszkolach

Niepubliczne Przedszkole "Anioła Stróża" ostrzega przed maskotką o mrocznym wyglądzie - "Huggy Wuggy". Niebieski stwór to postać z gry survival horror adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, który przytula, by zabijać. Czerwień na jego twarzy jest symbolem krwi jego ofiar

- Coraz częściej pojawiają się niebezpieczne trendy, które momentalnie rozchodzą się między dziećmi w szkole, przedszkolu czy na placu zabaw. Warto być czujnym, rozmawiać z dzieckiem, a gdy przyniesie nową fascynację ze szkoły, koniecznie sprawdzić, co to jest i czy to treści odpowiednie dla dziecka - pisze w poście przedszkole.

Nie tylko piekarskie przedszkole zwraca uwagę rodziców na brutalną postać z gry. Placówka "Przystań Elfów" opublikowała obszerny wpis, w którym wyjaśniła powody, dla którego opiekunowie powinni zabronić zabawy maskotką. - Huggy Wuggy jest grą na podstawie której powstało w internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. Podobnie jak na kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy - czytamy w oświadczeniu.

- Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami - proszą nauczyciele piekarskiego.

Nadopiekuńczość czy adekwatna reakcja?

Pomimo że "Huggy Wuggy to tylko pluszowa maskotka, fabuła gry, w której występuje nawiązuje do przemocy. Przedstawia brutalne sceny, które nie są przeznaczone dla dzieci. Rodzice powinni być świadomi tego, że układ nerwowy dzieci w wieku przedszkolnym jest dopiero w trakcie rozwoju. Jest szczególnie wrażliwy na odbierany obraz w tym okresie.

- Bajki telewizyjne i gry niewątpliwie spełniają wiele funkcji w rozwoju dzieci. Mogą mieć pozytywny jak i negatywny charakter. Agresja i przemoc są zagrożeniem dla widza w każdym wieku, natomiast szczególnie u dzieci oglądanie obrazów przepełnionych przemocą może prowadzić do zaburzeń lekowych oraz potęgować dziecięca potrzebę agresji poprzez dostarczanie pomysłów i wskazówek na wyładowywanie się - tłumaczy Agata Szkliniarz, psycholog.

Psycholog dodaje, że dzieci maja skłonność do tworzenia tzw. mentalności medialnej czyli pojmowania rzeczywistości na sposób przedstawiony na ekranach oraz udawania ulubionych bohaterów. Najczęściej widoczne powielane zachowania wyrażają się pod postacią różnych przejawów walki i przemocy wobec rodziny lub rówieśników.

Subskrybuj piekary.info

google news icon