Niebezpieczne "przejście dla pieszych" na Os. Wieczorka. Pomimo jego likwidacji piesi wchodzą na jezdnię

Przejście dla pieszych przy ulicy Jana Pawła II kilkanaście dni temu zostało wyłączone z użytku. Działanie miało związek z trwającą tam budową ścieżek rowerowych. Pomimo tymczasowego usunięcia przejścia, piesi nadal wchodzą na jezdnię, nie zwracając uwagi na znaki i nadjeżdżające samochody.

Od połowy sierpnia przy ulicy Jana Pawła II trwają prace budowlane w związku z tworzeniem nowych ścieżek rowerowych, których trasa została wyznaczona przez Osiedla Wieczorka. Wobec tego jedno z przejść dla pieszych obok sklepu Netto i pubu Agawa tymczasowo zostało wyłączone z użytkowania.

- Zmiany w ruchu mają związek z trwającymi tam pracami drogowymi. W tym miejscu budowane są ścieżki rowerowe. Obecnie trwa frezowanie ulicy. Dlatego też przejście dla pieszych przy ul. Jana Pawła II zostało tymczasowo wyłączone z użytkowania - wyjaśnia Wojciech Maćkowski, rzecznik prasowy UM w Piekarach.

Rzecznik dodaje, że znaki informujące o przejściu zostały zakryte. Prace budowlane w tym miejscu potrwają jeszcze przez kilka tygodni. Najpóźniej zostaną zakończone przed końcem października.

Mieszkańcy apelują o rozsądek

W związku z rozpoczętymi pracami na Jana Pawła II skontaktował się z nami mieszkaniec Piekar Śląskich, który zwraca uwagę na pieszych, którzy nie stosują się do zmian w ruchu. - W miejscu przejścia dla pieszych nie ma pasów, równocześnie zasłonięto tabliczki informujące o przejściu dla pieszych. Ale w sumie dla pieszych nie ma ustawionych zakazów. Piesi chodzą na pamięć, często nawet się nie zatrzymując, a kierowcy jak im pasuje - jedni się zatrzymują, inni jadą dalej - podkreślił piekarzanin.

Piesi w okresie wyłączenia z użytkowania przejścia przy Netto mogą skorzystać z "pasów" za skrzyżowaniem z ul. Leśną, które zlokalizowane jest ok. 100 metrów od wspomnianego przejścia.

Na szczęście w tym miejscu nie doszło jeszcze do żadnego wypadku z udziałem pieszego - zapewnia nas piekarska policja. Natomiast we wtorek, 30 sierpnia mundurowi w związku z akcją "bezpieczny pieszy" szczególną uwagę zwracać będą na zachowanie bezpieczeństwa w rejonie przejścia na ul. Jana Pawła II.

Subskrybuj piekary.info

google news icon