Nie żyje profesor Jerzy Widuchowski, wybitny ortopeda i specjalista medycyny sportowej. Miał 79 lat

Nie żyje prof. Jerzy Widuchowski, wybitny ortopeda i specjalista w dziedzinie medycyny sportowej. Widuchowski był twórcą ośrodka chirurgii kolan w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich.

Profesor widuchowski

Kilka dni po swoich 79 urodzinach w Piekarach Śląskich zmarł wybitny polski ortopeda-traumatolog, profesor Jerzy Widuchowski. W środowisku medycznym uważany był za jednego z najlepszych specjalistów w dziedzinie medycyny sportowej. Jego pacjentami przez lata byli wybitni sportowcy i olimpijczycy. O śmierci cenionego lekarza poinformowała w poniedziałek jego rodzina.

Profesor Jerzy Widuchowski urodził się 19 maja 1943 r. w Wilkowicach k. Bielska-Białej, ale niemal całe dorosłe życie spędził w Katowicach. Często podkreślał swoją śląskość i mówił po śląsku. "Zawsze potrafi porozmawiać i uszanować każdego – od sprzątaczki po prezydenta. Był wrażliwy i uparty; to był mądry, otwarty umysł" - wspominają zmarłego bliscy.

Prof. Widuchowski przez 40 lat pracował w Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Przeszedł tam przez wszystkie stopnie zawodowej kariery - od asystenta do ordynatora oddziału urazowo-ortopedycznego oraz szefa Regionalnego Ośrodka Chirurgii Kolana i Artroskopii

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

AZS

Wybór szkoły ponadpodstawowej

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS

Kontrola trzeźwości w Piekarach

Kontrole trzeźwości na piekarskich drogach

Szpital miejski zakończenie prac na dziedzińcu

Zakończyły się prace przed Piekarskim Centrum Medycznym