Nie żyje Błażej Szymkiewicz. Młody muzyk zmarł po długiej walce z chorobą

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich poinformował, że 22 lutego zmarł prowadzący zespół Piekarzanki - Błażej Szymkiewicz. Młody muzyk odszedł po długiej walce z chorobą.

fot. FB Błażej Szymkiewicz
Błażej Szymkiewicz nie żyje prowadzacy Piekarzanek

Smutna wiadomość dotarła do mieszkańców Piekar Śląskich. We wtorek 22 lutego zmarł prowadzący dziecięco-młodzieżowy zespół regionalny „Piekarzanki". Urząd miasta poinformował, że zmarł po długiej walce z chorobą.

- Dotarła do nas bardzo smutna informacja, po długiej chorobie odszedł od nas muzyk Błażej Szymkiewicz - czytamy w komunikacie UM.

Od sierpnia 2021 roku przebywał w szpitalu - był pogrążony w śpiączce. Data pogrzebu muzyka nie jest jeszcze znana.

Od 2013 roku prowadził Piekarzanki

Błażej Szymkiewicz był absolwent Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Piekarzanin w 2013 roku objął funkcję prowadzącego zespołu. Zespół prowadził do marca 2020 roku, kiedy wówczas ze względu na obostrzenia epidemiczne wstrzymano występy.

Przez kilka lat, gdy stał na czele zespołu zdobył wiele nagród. Było to m.in.:

  • III miejsce w XXI Przeglądzie Piosenki Dziecięcej ,,Śląskie Śpiewanie’’,
  • wyróżnienie w IV Festiwalu piosenki maryjnej ,,Śpiewajmy Naszej Pani’’,
  • wyróżnienie w III edycji festiwalu ,, Szanujmy wspomnienia’’ w Bobrowniach.

"Uśmiechnięty chłopak, do rany przyłóż"

Znajomi wspominają go jako uśmiechniętego i dobrego człowieka. Zawsze mogli na niego liczyć, był skory do pomocy.

- To był naprawdę dobry człowiek, zawsze pogodny i uśmiechnięty. Miał talent do grania, wszędzie było go pełno. Ludzie często się do niego zwracali, bo wiedzieli, że się zgodzi i pomoże - wspomina Marek Hus, DJ.

Błażej był w mieście dobrze znany, gdy na weselach lub pogrzebach potrzebna była oprawa muzyczna młody muzyk otrzymywał telefony z prośbą o występ. Nie zawodził. Oprócz tego grał od kilku lat w Zespołach: Bernadeta Kowalska i Przyjaciele oraz Tukej. Tworzył muzykę rapową oraz jego muzykę można było usłyszeć podczas występów w orkiestrach.

Subskrybuj piekary.info

google news icon