Mammobus z Gliwic przyjedzie do Piekar Śląskich. Nie odkładaj badań na "po pandemii"

Już niebawem mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic przyjedzie do Piekar Śląskich, aby umożliwić Paniom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnej, cyfrowej mammografii.

Znak

Badania wykonywane będą przy Przychodni Moja Poradnia w Piekarach Śląskich (ul. Cicha 23) w dniach 5-7 i 10-11 maja 2021 r.

Okres pandemii spowodował, że liczba wykonywanych badań profilaktycznych drastycznie spadła, okresowo nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego, mimo niespokojnego czasu pełnego obaw o zdrowie swoje i bliskich, apelujemy i prosimy Panie o mobilizację i troskę o zdrowie i to nie wyłącznie w kontekście koronawirusowym.

Nie unikajmy badań profilaktycznych, nie odkładajmy ich na później, gdyż późne wykrycie zmian może mieć poważne skutki zdrowotne.

W trosce o bezpieczeństwo Pań i personelu gwarantujemy przebieg wizyty w mammobusie z zachowaniem środków ostrożności i zasad sanitarno-epidemicznych tj.: pomiar temperatury, dezynfekcja i dekontaminacja mammobusu, dezynfekcja aparatu mammograficznego oraz stosowanie środków ochrony indywidualnej.

Panie chcące skorzystać z mammografii, prosimy o wcześniejsze telefoniczne zapisanie się na mammografię – kobiety umawiane są na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. 32 278 98 96 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00.

W mammobusie realizowany jest Program profilaktyki raka piersi, w ramach którego wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne skierowane dla ubezpieczonych Pań w wieku 50-69 lat. Warunkiem bezpłatnego skorzystania z badania jest wiek i przerwa 2-letnia między badaniami oraz brak rozpoznania/leczenia z powodu raka piersi. Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki) wówczas takie Panie mogą wykonywać mammografię co 12 miesięcy. Wynik mammografii otrzymają Panie pocztą na wskazany adres zamieszkania. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie. Nie ma znaczenia adres zamieszkania.

Subskrybuj piekary.info

google news icon