Nie ma taryfy ulgowej. Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców

Tylko podczas ostatniego weekendu w ręce stróżów prawa wpadło kilka osób, które nie powinny w ogóle wsiadać za kierownicę. Sporo zapłacą za swoją jazdę "na podwójnym gazie".

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich
Piekary slaskie policja kontrole

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Ostatnie dni nie były zbytnio spokojne. Funkcjonariusze z naszego miasta skontrolowali aż pięć osób, które zdecydowały się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Zaczęło się w piątek, 17 listopada. Swoją podróż zakończyła 48-letnia piekarzanka. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kolejnego dnia nie było lepiej. 18 listopada mundurowi zatrzymali rano 67-latka z Bytomia. Mężczyzna także był pod wpływem alkoholu. W niedzielę prowadzono z kolei specjalną akcję "Trzeźwość" w ramach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Po godzinie 15:00 policjanci skontrolowali 52-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Prowadził samochód mając w organizmie prawie dwa promile. Kolejnych dwóch delikwentów zatrzymano po godzinie 18:00 i 19:00.

Jeśli argumenty społeczne nie są dla wszystkich wystarczające, konsekwencje prowadzenia samochodu będąc pod wpływem alkoholu mogą zrobić wrażenie. Wszyscy zatrzymani przez piekarskich funkcjonariuszy pożegnali się z prawem jazdy. Odpowiedzą także przed sądem. Grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do dwóch lat więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon