Nie ma taryfy ulgowej. Policjanci z Piekar Śląskich zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców

Tylko podczas ostatniego weekendu w ręce stróżów prawa wpadło kilka osób, które nie powinny w ogóle wsiadać za kierownicę. Sporo zapłacą za swoją jazdę "na podwójnym gazie".

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich
Piekary slaskie policja kontrole

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

Ostatnie dni nie były zbytnio spokojne. Funkcjonariusze z naszego miasta skontrolowali aż pięć osób, które zdecydowały się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Zaczęło się w piątek, 17 listopada. Swoją podróż zakończyła 48-letnia piekarzanka. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kolejnego dnia nie było lepiej. 18 listopada mundurowi zatrzymali rano 67-latka z Bytomia. Mężczyzna także był pod wpływem alkoholu. W niedzielę prowadzono z kolei specjalną akcję "Trzeźwość" w ramach Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Po godzinie 15:00 policjanci skontrolowali 52-letniego mieszkańca Piekar Śląskich. Prowadził samochód mając w organizmie prawie dwa promile. Kolejnych dwóch delikwentów zatrzymano po godzinie 18:00 i 19:00.

Jeśli argumenty społeczne nie są dla wszystkich wystarczające, konsekwencje prowadzenia samochodu będąc pod wpływem alkoholu mogą zrobić wrażenie. Wszyscy zatrzymani przez piekarskich funkcjonariuszy pożegnali się z prawem jazdy. Odpowiedzą także przed sądem. Grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do dwóch lat więzienia.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Potrącenie w Piekarach Śląskich

Potrącenie 80-latki w Piekarach Śląskich

Policja piekary slaskie narkotyki

Piekarscy mundurowi przejęli nielegalne znaleziska

Telefon znaleziony w Piekarach Śląskich

Piekary Śląskie. Zagubiony telefon tęskni za właścicielem

Piekary śląskie kontrola drogowa

Piekary Śląskie. Pięciu nietrzeźwych kierowców jednego dnia

Tarnowskie Góry 2023 01 17 T101715 623

Piekary Śląskie. Samochód dachował w rowie

Policja piekary

Wsiadł do samochodu mimo zakazu prowadzenia

Piekarscy policjanci na motocyklach

Apel do motocyklistów i rowerzystów