Naval Prezydentem Piekar Śląskich – Prima Aprilis 2021

Wczoraj rano na oficjalnym profilu Miasta Piekary Śląskie na Facebooku pojawiła się wiadomość o zmianie prezydenta. Informacja ta nie do końca była żartem primaaprilisowym, ponieważ Naval przez jeden dzień faktycznie pełnił obowiązki prezydenta naszego miasta w związku z wygraną licytacji na rzecz WOŚP.

Z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Sława Umińska-Duraj, prezydent naszego miasta, postanowiła zorganizować licytację, której przedmiotem było objęcie stanowiska Prezydenta Miasta Piekary Śląskie na jeden dzień. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Najbardziej zaangażowanym uczestnikiem licytacji okazał się Naval, który wczoraj odebrał swoją nagrodę.

– Nigdy nie miałem parcia żeby być dowódcą. Wolałem wykonywać rozkazy. We władzy można się jednak zakochać. Jestem dzisiaj prezydentem Piekar Śląskich. Jestem zaszczycony. Wiem, że żołnierz postara się żeby zgodnie ze swoim sumieniem, dla dobra ojczyzny, wypełniać obowiązki prezydenta bardzo dobrze – mówił Naval.

Dzień nowego Prezydenta Piekar Śląskich rozpoczął się od otrzymania „Aktu powierzenia obowiązków”. Później przeprowadził odprawę ze swoimi zastępcami, sekretarzem oraz skarbnikiem. Naval odpytał naczelników wydziałów z bieżącego funkcjonowania Urzędu Miasta oraz zaznajomił się z inwestycjami, które są realizowane na terenie naszego miasta. Następnie spotkał się z Przewodniczącym Rady Miasta Tomaszem Wesołowskim i radnymi.

Naval wraz ze swoimi zastępcami udał się na miasto, w celu obejrzenia postępów realizowanych inwestycji. Skontrolował postępy prac na budowie pola do paintballu. Jego otwarcie nastąpi niebawem w obiektach MOSiR-u. Testy strzeleckie zostały przeprowadzone z pomocą dowódcy 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu – ppłk. Grzegorza Gduli.

Podczas pełnienia obowiązków prezydenta nie mogło zabraknąć wizyty w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego. Naval porozmawiał także z komendantem Straży Miejskiej o bezpieczeństwie w Piekarach Śląskich. Wziął również udział w spotkaniu z podopiecznymi Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Nowy Prezydent Piekar odwiedził sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Akademickim Zespole Szkół i zagościł na antenie Radia Piekary.

– Funkcję Prezydenta, na ten jeden dzień oddałam w bardzo dobre ręce, jest to świetny kandydat, słuchający ludzi, świetnie znający nasze miasto. Każdy dzień Prezydenta Miasta jest intensywny, taki też był dzisiejszy. Naval odbył liczne spotkania i narady, wizytował również miejskie instytucje i inwestycje. Bardzo się cieszę, że podjął się tego zadania i wziął udział w licytacji na rzecz WOŚP – powiedziała Sława Umińska-Duraj.

Naval, a właściwie Paweł Mateńczuk przez 16 lat pracował w Jednostce Wojskowej GROM. Po zakończeniu kariery postanowił otworzyć własną firmę pod nazwą NAVAL – pseudonimu, który nosił podczas służby. NAVAL POLSKA oferuje szkolenia i doradztwa dla biznesu, szkolenia z zakresu wojskowości oraz wsparcie marki i projektu. Paweł Mateńczuk jest biegaczem ultra, wolontariuszem, mówcą motywacyjnym. Oprócz tego jest autorem czterech książek: „Camp Pozzi”, „Zatoka”, „Ostatnich gryzą psy” oraz „Przetrwać Belize”.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon