Natalia Jędruś z Piekar zagrała w nowym serialu CANAL+ " Sortownia". To jej kolejna główna rola

Zaczęło się od 2017 roku i filmu "F 63.9", w którym Natalia Jędruś debiutowała w roli swojej imienniczki. W 2019 zagrała w znanej komedii polskiej produkcji "Nieznajomi". W 2023 roku piekarzance przypadła główna rola w serialu kryminalnym "Sortownia". Aktorka wcieliła się w postać Justyny Wolińskiej. A to dopiero początek kariery filmowej 26-letniej piekarzanki.

Natalia Jędruś z Piekar Śląskich w głównej roli w serialu "Sortownia"

16 czerwca odbyła się premiera pierwszego sezonu serialu CANAL + "Sortownia". W pierwszoplanową postać - Justynę Wolińską wcieliła się aktorka z Piekar Śląskich - Natalia Jędruś. To nie pierwsza główna rola młodej artystki. Serial jest przedstawieniem świata zewnętrznego i wewnętrznego lekarza Jacka (Andrzej Chyra) pracującego na oddziale SOR w warszawskim szpitalu, który decyduje o losach pacjentów w ciężkim stanie.

- "Sortownia" jest historią lekarza pracującego na oddziale ratunkowym w jednym z warszawskich szpitali, w miejscu, gdzie ratuje się ludzkie życie. To tu zapadają decyzje kogo ratować w pierwszej kolejności, „sortując” pacjentów kodami czerwonym, żółtym i zielonym. Praca w ekstremalnych warunkach, walka z czasem i nieodwracalne w skutkach decyzje to codzienność głównego bohatera - czytamy w opisie fabuły.

Natalia Jędruś wciela się w postać Justyny, która balansuje na krawędzi. Używki - alkohol, narkotyki oraz chwilowe uniesienia dają jej tymczasowe ukojenie. - Moja postać będzie bardzo ważna dla postaci Jacka. Wprowadzi w jego życie trochę mroku - mówi w wywiadzie dla Interii Natalia Jędruś.

- Osoby, które Justyna spotyka na swojej drodze traktuje jako środek do osiągnięcia swoich celów. Nigdy nie opuszcza gardy, bo to oznaczałoby ukazanie światu swojego prawdziwego oblicza, czyli zranionej dziewczyny. Tak naprawdę swoją wartość uzależnia od innych. Mocno pragnie być kochaną i akceptowaną, ale schematy zachowań jakie zna i stosuje, sprawiają, że nigdy nie może tego uzyskać - opisuje swoją postać dla portalu Eska.pl piekarzanka.

Aktorstwo było najskrytszym marzeniem Natalii Jędruś

Piekarzanka ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie w 2021 roku. Jednak swój debiut zaliczyła kilka lat wcześniej. Ma na swoim koncie kilkanaście ról w filmowych produkcjach Zaczęło się w 2017 roku i roli w krótkometrażowym filmie "F 63.9". Produkcja dwa lata później otrzymała Nagrodę im. Jana Machulskiego.

Później przyszedł czas na: "Aktorstwo. Pierwsze Lekcje", "Krwawy Dziekan" i w końcu na polski remake światowego hitu, czyli film "Nieznajomi", w którym zagrała Zosię. W międzyczasie były jeszcze seriale "Królestwo Kobiet" i "Otwórz oczy". Jej ostatnim dziełem jest główna rola w filmie Łukasza Karwowskiego "The Truth". Jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Image 1024 2

Może Cię zainteresować:

Aktorka serialu „Zakochani po uszy”, Dominika Hudziec, pochodzi z Piekar Śląskich. Przeczytaj wywiad

Autor: Roksana Druszcz

19/04/2021

Subskrybuj piekary.info

google news icon