Narodowe Czytanie 2020

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbędzie się 5 września. Akcję zapoczątkowała kilka lat temu Para Prezydencka. Inicjatywa ma zachęcić jak największą liczbę osób do wspólnego czytania znanych dzieł polskich pisarzy.

1222

Wspólne czytanie w dobie epidemii

Jak mówi Prezydent Andrzej Duda, w tym szczególnym czasie walki z epidemią koronawirusa, wspólne czytanie jeszcze bardziej nas zjednoczy. Polska literatura jest przepełniona niesamowitymi dziełami, z których my Polacy powinniśmy być dumni. Narodowe czytanie zostanie oczywiście przeprowadzone w najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

W tym roku rządzi „Balladyna”

„Balladyna” jest wybitnym dziełem polskiego romantyzmu. To dramat napisany w pięciu aktach, opowiadający o żądzy władzy, siostrobójstwie i intrygach. Łączy ze sobą dwa światy: realistyczny i fantastyczny. Autorem tekstu jest Juliusz Słowacki, który ukończył go w grudniu w 1834 roku. Dramat został jednak opublikowany dopiero 5 lat później w Paryżu. Powstawał on na emigracji wśród dyskusji na temat przyszłości Polski.

Narodowe Czytanie w Piekarach Śląskich

Czytanie z udziałem Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, odbędzie się 5 września o godzinie 10.00 w ogrodzie Młodzieżowy Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 152. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzy, a wstęp jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zgłoszenie się za pośrednictwem formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhgMFmXcCF3MiQ8GoL8t_zTgImmk0DKuuOZJl5XqldT2FpCw/viewform?fbclid=IwAR1EHodpp7Z0PEwtYcjm36FCo5awL8JZ2S-NWjSLQSdodUaeS1xCkvKJvn8. Organizatorami są Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Mateusz Socha w Piekarach

Mateusz Socha wystąpi w Miejskim Domu Kultury

Dzień Dziecka 2022

Zawody z okazji Dnia Dziecka na terenie MOSiR-u

Ukraińskie bistro podbija serca Polaków

Nowe ukraińskie bistro niecałe 5 kilometrów od Piekar

Stanisław plajzner piekary

Świąteczne zbieranie jajek na stadionie MOSiR-u

Don-Vasyl-Rydułtowy

Don Vasyl wystąpi w Piekarach Śląskich

Chorzowski Brass Band

Koncert Chorzowskiego Brass Bandu w MDK Piekary

0letni ogrodek

Letni ogródek MDK2. Śniadanie w altanie