Narodowe Czytanie 2020

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania odbędzie się 5 września. Akcję zapoczątkowała kilka lat temu Para Prezydencka. Inicjatywa ma zachęcić jak największą liczbę osób do wspólnego czytania znanych dzieł polskich pisarzy.

1222

Wspólne czytanie w dobie epidemii

Jak mówi Prezydent Andrzej Duda, w tym szczególnym czasie walki z epidemią koronawirusa, wspólne czytanie jeszcze bardziej nas zjednoczy. Polska literatura jest przepełniona niesamowitymi dziełami, z których my Polacy powinniśmy być dumni. Narodowe czytanie zostanie oczywiście przeprowadzone w najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

W tym roku rządzi „Balladyna”

„Balladyna” jest wybitnym dziełem polskiego romantyzmu. To dramat napisany w pięciu aktach, opowiadający o żądzy władzy, siostrobójstwie i intrygach. Łączy ze sobą dwa światy: realistyczny i fantastyczny. Autorem tekstu jest Juliusz Słowacki, który ukończył go w grudniu w 1834 roku. Dramat został jednak opublikowany dopiero 5 lat później w Paryżu. Powstawał on na emigracji wśród dyskusji na temat przyszłości Polski.

Narodowe Czytanie w Piekarach Śląskich

Czytanie z udziałem Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, odbędzie się 5 września o godzinie 10.00 w ogrodzie Młodzieżowy Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 152. Wydarzenie odbędzie się na świeżym powietrzy, a wstęp jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o zgłoszenie się za pośrednictwem formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhgMFmXcCF3MiQ8GoL8t_zTgImmk0DKuuOZJl5XqldT2FpCw/viewform?fbclid=IwAR1EHodpp7Z0PEwtYcjm36FCo5awL8JZ2S-NWjSLQSdodUaeS1xCkvKJvn8. Organizatorami są Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Piekarscy strażacy

Piekarscy strażacy zdobyli I miejsce na zawodach ratownictwa

Dom dla Dzieci w Michałkowej

Charytatywny festyn na terenie MOSiR-u

Medale dla Mażoretek Azaria

Kilkanaście medali na Mistrzostwach Polski dla Mażoretek

Reportaż o piekarskim punkcie zbiórki darów

Reportaż z punktu zbiórki przy ul. Bytomskiej

Piekary Śląskie - Barbórka

Barbórka 2021. Piekary Śląskie zapraszają na koncert

Muzeum Powstań Śląskich

Poznaj historię Powstań Śląskich w Świętochłowickim Muzeum!

6789

Grupa plastyczna „Tęcza” z wystawą w Nowym Jorku!