Narkotykowy biznes w Piekarach Śląskich - kolejne zatrzymania

Piekarscy kryminalni cały czas prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby posiadające substancje odurzające.

M 133623548 196201122222938 1016423417842860915 n1

Narkotykowy biznes w Piekarach Śląskich kwitnie, jednak policjanci robią wszystko co w ich mocy by ukrócić ten proceder. Podczas prowadzonych działań kryminalni wpadli na trop 19-latka, który mógł posiadać środki odurzające. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne – podczas przeszukania, w lokalu mężczyzny na stole znaleziono dwa foliowe woreczki: z zielonym suszem i białym proszkiem. Po wstępnej analizie ustalono, że odkryte substancje to marihuana i amfetamina.

Podobna sytuacja dotyczy 47-letniej mieszkanki Piekar Śląskich. Funkcjonariusze również podejrzewali kobietę o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania odkryto worek z amfetaminą, a w szafce kuchennej znaleziono kolejny pakunek z marihuaną. W wyniku wyżej prowadzonych działań piekarscy kryminalni zabezpieczyli blisko 70 działek dilerskich marihuany oraz ponad 150 działek dilerskich amfetaminy. Obydwie osoby zostały zatrzymane i usłyszały już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat więzienia.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

O działaniach piekarskich kryminalnych przeciwko przestępczości narkotykowej wspominaliśmy w:

Piekary Śląskie narkotykowym rajem - kolejna osoba zatrzymana

Narkotykowy proceder w Piekarach Śląskich

Subskrybuj piekary.info

google news icon