Największa wystawa zabawek w Polsce? Tylko w Muzeum Zabawek

Zabawki, kto się nimi nie bawił w dzieciństwie? Wielogodzinna zabawa klockami LEGO, czy Lalką Barbie to dopiero była frajda. Czasy się zmieniły. Kultowe zabawki, które pamiętacie z dzieciństwa zostały zastąpione, ale waszym dzieciom to nie przeszkadza. Jeżeli tegoroczne wakacje spędzacie w okolicach Kudowy Zdrój czy Krynicy Górskiej i chcielibyście przybliżyć pociechom, smak waszego dzieciństwa to obowiązkowo musicie odwiedzić Muzeum Zabawek. Całą rodziną przeniesiecie się w niezwykły świat zabawek i to wielu pokoleń.

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Jak powstało Muzeum Zabawek?

Z zabawek nigdy nie żartujemy, takie miejsce istnieje naprawdę. Muzeum Zabawek zostało stworzone przez małżeństwo, dla których zabawki to nie tylko wspomnienie dzieciństwa, ale i życiowa pasja. Eksponaty gromadzili latami, aż w 2002 roku, odważyli się je pokazać szerszej publiczności, otwierając Muzeum w Kudowie-Zdroju (woj. dolnośląskie)
Była to dobra decyzja, ponieważ Muzeum z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ta rodzinna kolekcja stale się powiększa, dlatego otwarcie drugiego muzeum było tylko kwestią czasu. Od 2007 roku wspaniałe zabawki możemy podziwiać również w Krynicy-Zdroju (woj. małopolskie)

Muzeum Zabawek

Co zobaczmy w Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, a co w Krynicy-Zdroju?

Oczywiście zabawki! A nawet tysiące zabawek, z różnych epok i różnych zakątków świata.
W obu Muzeach znajdziecie przepiękne eksponaty z przełomu XIX/XX wieku takie jak np: ołowiane żołnierzyki, kolejki, klocki, samochodziki, lalki wraz z domkami i akcesoriami, zabawki pluszowe, zabawki na parę wodną, na kluczyk, na baterię, zabawki optyczne, teatrzyki i wiele, wiele innych. Zobaczycie mnóstwo kultowych zabawek z okresu PRL-u, bohaterów znanych bajek oraz ulubionych towarzyszy z dzieciństwa, a nawet salę szkolną z lat 60.! Miłym dodatkiem do zwiedzania jest gra na spostrzegawczość.
W Kudowie-Zdroju czeka na Was ponad 5000 eksponatów, w tym unikatowa lalka o trzech twarzach, oryginalny Miś Colargol czy wystawa pierwszych komputerów.
W Krynicy-Zdroju, pośród ponad 3000 zabawek zobaczycie wielką kolekcję dawnych klocków LEGO, spotkacie Shirley Temple, a także pogracie na starych konsolach do gier wideo!

Zwiedzanie, a także warsztaty

Musicie wiedzieć, że zarówno w Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój jak i w Kudowie-Zdroju przeniesiecie się w czasie i będziecie mogli podziwiać zabawki waszych rodziców, dziadków, a także pradziadków, tym samym poznając dzieciństwo waszych przodków.
Poza tym w Krynicy-Zdroju możecie znów poczuć dreszczyk emocji grając na oryginalnych starych konsolach w klasyki gier wideo, np. w Mario na pegasusie. Zabawa jest w cenie biletu, dostępna przez cały rok.

Muzeum Zabawek

W Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój oprócz zwiedzania, możecie zapisać się na warsztaty zabawkarskie. Zazwyczaj odbywają się one podczas długich weekendów, ferii zimowych i oczywiście wakacji. W trakcie warsztatów możecie stworzyć własną wersję tradycyjnej drewnianej zabawki. Własnoręcznie wykonana zabawka to super zabawa i pamiątka w jednym!

Jedno jest pewne – w Muzeum Zabawek nie da się nudzić! Nie czekaj i zaplanuj wizytę już dziś.

Jak pracuje muzeum?

Pewnie zastanawiacie się, w jakich godzinach Muzeum Zabawek jest otwarte? W obu lokalizacjach wygląda to nieco inaczej. Jeżeli chodzi o Krynicę Zdrój to Muzeum czeka na entuzjastów zabawek codziennie od 10:00 do 20:00. Aktualne cenny biletów możecie sprawdzić TUTAJ.

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju w okresie wakacyjnym (tj. maj-sierpień) pracuje od 9:00 do 18:00. Aktualne cenny biletów znajdziecie TUTAJ.

Oba muzea możecie zwiedzać indywidualnie lub grupowo. W tym drugim przypadku z pewnością powinniście dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Muzeum Zabawek

Muzeum Zabawek czeka na miłośników zabawek – tych dużych i małych!

Muzeum Zabawek w Kudowie Zdrój

ul. Zdrojowa 46b
57-350 Kudowa-Zdrój
Tel.: 74 866 49 70 | 601 948 423

e-mail: kudowa@muzeum-zabawek.pl
www: https://muzeum-zabawek.pl/kudowa-zdroj/
Facebook: https://www.facebook.com/MuzeumZabawek/


Muzeum Zabawek w Krynicy Zdrój

ul. Piłsudskiego 2
33-380 Krynica-Zdrój
Tel.: 783 783 139 | 693 634 114

e-mail: krynica@muzeum-zabawek.pl
www: https://muzeum-zabawek.pl/krynica-zdroj/
Facebook: https://www.facebook.com/MuzeumZabawekKrynica

Subskrybuj piekary.info

google news icon