Nagroda za najlepszą muzykę powędrowała do Soni Maselik. "Tylko tu" podbiło serca słuchaczy

Po raz 59 w Opolu odbył się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W tegorocznej edycji udział m.in. wzięła Sonia Maselik - piekarzanka. Wokalistka podczas występu zaśpiewała piosenkę "Tylko tu", dzięki której otrzymała nagrodę autorów i kompozytorów ZAiKS.

W sobotę, 18 czerwca na scenie Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu piekarzanka - Sonia Maselik, dzięki piosence "Tylko tu" zdobyła jedną z ważniejszych nagród w jej życiu - autorów i kompozytorów ZAiKS za najlepszą muzykę. W pisaniu muzyki do piosenki artystki brało udział studio MAVOOI oraz Puk Music.

- Ogromne emocje, trochę nie spodziewałam się tego. Jestem ogromnie wdzięczna i dziękuje Adamowi i Przemkowi, że stworzyli ze mną tę piosenkę, bo bez nich tej piosenki nie byłoby. Jest moja i na pewno będę ten wieczór pamiętać na długo - mówiła Sonia Maselik po przyznaniu nagrody.

Wokalistka podziękowała całemu zespołowi, który towarzyszył jej na scenie podczas tegorocznych Premier. Przygotowania do występu artystki trwały od pierwszej połowy czerwca.

Konkurs premiery w Opolu

Podczas sobotniego konkursu na scenie pojawili się: Filip Lato z utworem "Lepiej mieć", Stanisława Celińska -"Przytul", Marien - "Sama", Wojtek Cugowski - "Znowu będziemy się śmiać”, Chemia - "Jednak jesteś”, Anka - "Z każdą chwilą złą”, Bartas Szymoniak - "Kochać naprawdę”, Karolina Lizer - "Czysta woda” oraz Sabina Szewczyk - "Arkadia”.

Aż trzy statuetki zdobyła młoda wokalistka Karolina Lizer pochodząca z Mazur. Jej piosenka "Czysta woda", która została inspirowana słowiańskim folklorem, podbiła serca zarówno jurorów, jak i widzów. Do jej rąk trafiła Nagroda im. Karola Musioła. Sobotni konkurs został urozmaicony występem Krystiana Ochmana - zeszłorocznego laureata, zdobywcy Nagrody im. Karola Musioła i uczestnika tegorocznej Eurowizji oraz Natalii Zastępy zdobywczyni Nagrody Jury w zeszłorocznym koncercie „Premiery”.

Festiwal w Oplu trwał od 17 do 19 czerwca. Główną gwiazdą festiwalu była Justyna Steczkowska, która obchodziła swoje 50. urodziny oraz 25-lecie działalności artystycznej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Sonia Maselik

Sonia Maselik wydała nowy utwór pn. "Heart of Glass"

Sonia Maselik w Opolu

Sonia Maselik wystąpi podczas Festiwalu Piosenki w Opolu

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

1 sonia

Piekarzanka z debiutem w RMF FM

Izba regionalna piekary śląskie

Nowa publikacja z Piekarami Śląskimi w roli głównej

Capitan Folk wystąpi podczas Dni Piekar Slaskich 2023

Znamy ostatniego artystę, który wystąpi podczas Dni Piekar

Premiera ksiązki Zanim ziemia katyńska wchłonęła jego krew Listy Pawła Słani do narzeczonej Marii Lortz z lat 1933 1939

Zbiór 150 listów Pawła Słani wysyłanych do Marii Lortz