Nagroda za najlepszą muzykę powędrowała do Soni Maselik. "Tylko tu" podbiło serca słuchaczy

Po raz 59 w Opolu odbył się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W tegorocznej edycji udział m.in. wzięła Sonia Maselik - piekarzanka. Wokalistka podczas występu zaśpiewała piosenkę "Tylko tu", dzięki której otrzymała nagrodę autorów i kompozytorów ZAiKS.

W sobotę, 18 czerwca na scenie Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu piekarzanka - Sonia Maselik, dzięki piosence "Tylko tu" zdobyła jedną z ważniejszych nagród w jej życiu - autorów i kompozytorów ZAiKS za najlepszą muzykę. W pisaniu muzyki do piosenki artystki brało udział studio MAVOOI oraz Puk Music.

- Ogromne emocje, trochę nie spodziewałam się tego. Jestem ogromnie wdzięczna i dziękuje Adamowi i Przemkowi, że stworzyli ze mną tę piosenkę, bo bez nich tej piosenki nie byłoby. Jest moja i na pewno będę ten wieczór pamiętać na długo - mówiła Sonia Maselik po przyznaniu nagrody.

Wokalistka podziękowała całemu zespołowi, który towarzyszył jej na scenie podczas tegorocznych Premier. Przygotowania do występu artystki trwały od pierwszej połowy czerwca.

Konkurs premiery w Opolu

Podczas sobotniego konkursu na scenie pojawili się: Filip Lato z utworem "Lepiej mieć", Stanisława Celińska -"Przytul", Marien - "Sama", Wojtek Cugowski - "Znowu będziemy się śmiać”, Chemia - "Jednak jesteś”, Anka - "Z każdą chwilą złą”, Bartas Szymoniak - "Kochać naprawdę”, Karolina Lizer - "Czysta woda” oraz Sabina Szewczyk - "Arkadia”.

Aż trzy statuetki zdobyła młoda wokalistka Karolina Lizer pochodząca z Mazur. Jej piosenka "Czysta woda", która została inspirowana słowiańskim folklorem, podbiła serca zarówno jurorów, jak i widzów. Do jej rąk trafiła Nagroda im. Karola Musioła. Sobotni konkurs został urozmaicony występem Krystiana Ochmana - zeszłorocznego laureata, zdobywcy Nagrody im. Karola Musioła i uczestnika tegorocznej Eurowizji oraz Natalii Zastępy zdobywczyni Nagrody Jury w zeszłorocznym koncercie „Premiery”.

Festiwal w Oplu trwał od 17 do 19 czerwca. Główną gwiazdą festiwalu była Justyna Steczkowska, która obchodziła swoje 50. urodziny oraz 25-lecie działalności artystycznej.

Subskrybuj piekary.info

google news icon