Nadchodzi Kongres MŚP. To będzie niezwykła edycja

Nikt nie może zaprzeczyć, że wydarzenia, które spotkały nas w tym roku zostawiły na wszystkich nieodwracalne piętno. Skutki pandemii są odczuwalne do tej pory i jeszcze długo nam przyjdzie z nimi walczyć. Setki państw zaczyna się podnosić po światowym lockdownie. Warunki w jakich przyszło nam żyć są niezwykłe, dlatego też Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw powróci do nas w nowej formie.

Ekmps2020

To nie będzie zwykła edycja

Od lat kongres jest kilkudniowym wydarzeniem, które łączy kilka tysięcy osób z kilkudziesięciu państw. W tym roku będzie jednak inaczej. Ze względu na niestabilną sytuację epidemiologiczną panującą na świecie kongres został podzielony na sześć dwudniowych spotkań rozłożonych od września do grudnia. Tegoroczna edycja wydarzenia stoi pod hasłem Back to Business i jej głównym celem jest przywrócenie łańcucha dostaw oraz zadbanie o dalszy rozwój gospodarki.

W każdym dniu będą podejmowane rozważania na inny temat. Tegoroczny kongres obejmie takie tematy jak: ekologia, jak i gdzie inwestować, szeroko pojęta energetyka, finansowanie przedsiębiorstw i hi-tech. Osoby biorące udział w cyklu spotkań to decydenci reprezentujący różne interesy, w tym przedsiębiorcy, samorządowcy i przedstawiciele administracji centralnej. Oprócz oficjalnych przemówień ściśle dotyczących poszczególnych tematów, uczestnicy wspólnie zasiądą do stołu i omówią najlepsze rozwiązania czy pomysły na rozwiązanie problemów, z jakimi obecnie boryka się biznes.

Konferencja „Think Eco! Forum: Czysta woda, czysta energia, czysta Polska” będzie pierwszą ze ścieżek tematycznych tegorocznego kongresu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 29 - 30 września w Muzeum Zamkowym w Pszczynie i będzie dotyczyć między innymi aktualnego stanu energetyki, planów na przyszłość, wykorzystania zielonej energii w małych i średnich przedsiębiorstwach, elektromobilności, źródeł finansowania inwestycji w ekologię oraz sposobów na to, jak przekonywać Polaków do życia w stylu eko. To będzie kontynuacja rozważań z czerwca bieżącego roku, gdy konferencja „Think Eco!” odbyła się po raz pierwszy w pszczyńskim zamku.

Nie tylko ekologia

Nadchodząca edycja kongresu będzie podejmować również inne zagadnienia. W październiku będą miały miejsce kolejne dwa wydarzenia: „Inwestycje motorem rozwoju - jak inwestować za granicą, gdzie inwestować w Polsce” oraz „II Regionalne Forum Energetyczne Województwa Śląskiego”. Na listopad zaplanowano spotkania poświęcone finansowaniu przedsiębiorców i rozwoju gmin. Tegoroczny Kongres MŚP zakończą grudniowe Śląskie Forum Ekspertów oraz konferencja „Branża hi-tech polską autostradą do przyszłości”.

W gronie gości, uczestników oraz prelegentów znajdą się takie osobistości, jak m.in. Jakub Chełstowski - marszałek województwa śląskiego, Grzegorz Tobiszowski - eurodeputowany, Kazimierz Karolczak - przewodniczący metropolii GZM, Marcin Krupa - prezydent Katowic, prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk - rektor Politechniki Śląskiej, dr Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prof. Jerzy Buzek - eurodeputowany, a także Tomasz Zjawiony - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Więcej informacji na temat zbliżającego się kongresu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej tegorocznej edycji.

Subskrybuj piekary.info

google news icon