Nadchodzą Święta! Bożonarodzeniowe iluminacje w naszym mieście.

Bez wątpienia pierwszym sygnałem zbliżających się świąt powinien być śnieg, lecz od paru lat jest go jak na lekarstwo. Jak wówczas poczuć bożonarodzeniową magię? Wystarczy wyjść na ulicę – iluminacje w naszym mieście przypomną nam o Bożym Narodzeniu.

Od kilku dni, spacerując ulicami Piekar Śląskich (szczególnie po zmroku) możemy poczuć iście bożonarodzeniowy klimat – wszystko za sprawą iluminacji. Przed Urzędem Miasta przy ul. Bytomskiej 84 możemy spotkać dwa renifery i ogromne sanie. Czy jest osoba, która w dzieciństwie nie marzyła by zasiąść za „sterami” sań świętego Mikołaja? Teraz mamy okazję choć na chwilę zająć jego miejsce i wcielić się w dowódcę reniferów.

Wśród dekoracji nie mogło również zabraknąć bożonarodzeniowego drzewka. Bogato zdobiona choinka stanęła na środku Placu Noblistów Śląskich. Na latarniach ulicznych zostały umieszczone takie iluminacje jak: gwiazdy betlejemskie, choinki, aniołki czy śnieżynki. Ozdoby stanęły przy kluczowych ulicach w Piekarach Śląskich: Wyszyńskiego, Bytomskiej, Oświęcimskiej, Roździeńskiego, a także rozświetliły dwa najważniejsze piekarskie ronda.

Wykonawcą tegorocznego oświetlenia w naszym mieście jest firma Odeon z siedzibą w Gliwicach. Miasto Piekary Śląskie przeznaczyły na świąteczne iluminacje kwotę 163 590,00 zł brutto.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Paintball piekary slaskie

Paintball na Śląsku. Militarna zabawa w...

Zlodziej motorower

Piekary Śląskie: złodziej motoroweru wpadł w...

Poszukiwany

Piekary Śląskie: poszukiwany przechodził w...

M m police 378255 1280

Piekary Śląskie. Nocny pościg ulicami miasta....

M m polish 2650341 1280

Mieszkańcy Piekar Śląskich stracili 120 tys. zł...

M compass 1753659 1280

Zimowe Mistrzostwa Piekar Śląskich w Marszach...