Nadchodzą Święta! Bożonarodzeniowe iluminacje w naszym mieście.

Bez wątpienia pierwszym sygnałem zbliżających się świąt powinien być śnieg, lecz od paru lat jest go jak na lekarstwo. Jak wówczas poczuć bożonarodzeniową magię? Wystarczy wyjść na ulicę – iluminacje w naszym mieście przypomną nam o Bożym Narodzeniu.

Od kilku dni, spacerując ulicami Piekar Śląskich (szczególnie po zmroku) możemy poczuć iście bożonarodzeniowy klimat – wszystko za sprawą iluminacji. Przed Urzędem Miasta przy ul. Bytomskiej 84 możemy spotkać dwa renifery i ogromne sanie. Czy jest osoba, która w dzieciństwie nie marzyła by zasiąść za „sterami” sań świętego Mikołaja? Teraz mamy okazję choć na chwilę zająć jego miejsce i wcielić się w dowódcę reniferów.

Wśród dekoracji nie mogło również zabraknąć bożonarodzeniowego drzewka. Bogato zdobiona choinka stanęła na środku Placu Noblistów Śląskich. Na latarniach ulicznych zostały umieszczone takie iluminacje jak: gwiazdy betlejemskie, choinki, aniołki czy śnieżynki. Ozdoby stanęły przy kluczowych ulicach w Piekarach Śląskich: Wyszyńskiego, Bytomskiej, Oświęcimskiej, Roździeńskiego, a także rozświetliły dwa najważniejsze piekarskie ronda.

Wykonawcą tegorocznego oświetlenia w naszym mieście jest firma Odeon z siedzibą w Gliwicach. Miasto Piekary Śląskie przeznaczyły na świąteczne iluminacje kwotę 163 590,00 zł brutto.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

Teodorki i Heneczki Bądźcie z nami bibliotekarzami

Piosenka bibliotekarzy w międzynarodowym konkursie

Rysunek

Dzień Dziecka w ogrodzie biblioteki

Paintball

Otwarcie pola do paintballa w Piekarach...

Trasa piekary katowice

Piekary Śląskie - Katowice: jak najszybciej...

1pozar ul konarskiego

Pożar przy ul. Konarskiego w Piekarach Śląskich

0gadzety

Piekary Śląskie: miejskie gadżety dostępne w MCIiT