Na tropie złodziei – reakcja naczelnika po służbie

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. To nie są puste słowa – piekarski podkomisarz zareagował po służbie na podejrzane zachowanie mężczyzny. Dzięki niemu ujęto trzech złodziei.

Funkcjonariusze na każdym polu udowadniają, że ich praca to powołanie. Nie istnieją tutaj sztywno przyjęte godziny pracy – policjantem się jest, a nie bywa. Przykładem takiego zachowania jest reakcja Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich podkom. Piotra Świtały. Wracając ze służby, funkcjonariusz zauważył mężczyznę, który po wyjściu ze sklepu zaczął się dziwnie zachowywać. Nerwowe i nieskoordynowane ruchy oraz wielka torba przykuły uwagę policjanta. Oficer obserwując potencjalnego złodzieja, zauważył, że wsiada on do srebrnego opla, w którym znajdowały się już inne osoby. Piotr Świtała poinformował dyżurnego piekarskiej policji o domniemanych przestępcach, którzy mogą się poruszać po terenie miasta.

Na trop złodziei wpadli kryminalni – podejrzany samochód zauważyli na ulicy Jana Pawła II. Podczas zatrzymania okazało się, że wraz z 28-letnim kierowcą podróżowali również dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat. Funkcjonariusze przeszukując pojazd znaleźli ponad 20 opakowań tabletek do do zmywarek. Ustalono, że towar skradziono w jednym ze sklepów na terenie Piekar Śląskich, a całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Trójka złodziei została zatrzymana i usłyszała już zarzuty. Skradziony towar, dzięki szybkiej reakcji Piotra Świtały trafił ponownie na sklepowe półki, a złodzieje odpowiedzą za swoje czyny. O dalszym losie mieszkańców Rudy Śląskiej i Zabrza zadecyduje prokuratura i sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

fot. Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

O tym, że bycie funkcjonariuszem to coś więcej niż praca w wyznaczonych z góry godzinach wspominaliśmy w:

Reakcja policjanta po służbie wobec włamywacza

Subskrybuj piekary.info

google news icon