Na przejściach dla pieszych w Piekarach Śląskich będzie jaśniej i bezpieczniej

Piesi w Piekarach Śląskich będą się czuli bardziej bezpiecznie. Trwa doświetlanie przejść dla pieszych na ul. Bytomskiej i ul. Jana Pawła II. Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Trwa budowa doświetlania przejść dla pieszych wraz z aktywnym oznakowaniem w trzech lokalizacjach – dwie na ul Bytomskiej i jedna na ul. Jana Pawła II. W ramach inwestycji mają pojawić się dodatkowe latarnie oraz aktywne oświetlenie typu PEO LED w nawierzchni drogi.

Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. – Będzie bezpieczniej! Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na kolejne lata projektu obywatelskiego to piszcie do mnie – zachęca na Facebooku Marcin Kobyłecki, pomysłodawca projektu.

Ulica Bytomska przechodzi metamorfozę

Ulica Bytomska w Piekarach Śląskich przechodzi ogromną metamorfozę na odcinku od ronda Kopalni Julian do skrzyżowania ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Miarki. Cały odcinek zostanie gruntownie przebudowany.

Warto uzbroić się w cierpliwość. Dzięki prowadzonym pracom zostaną zlikwidowane koleiny, ubytki, wykruszenia i deformacje na jezdni. W planach jest także usunięcie wszystkich wysepek z wyjątkiem tej przy światłach. Będzie także wprowadzona zmiana w organizacji ruchu na rondzie – oba pasy (prawy i lewy) pozwolą na jazdę prosto w stronę autostrady.

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 611 tys. zł. Piekary Śląskie otrzymały na przebudowę 285 tys. zł w ramach programu „Metropolitalny Fundusz Solidarności” z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystkie prace powinny zakończyć się do 16 listopada.

Subskrybuj piekary.info

google news icon