Na Osiedlu Wieczorka powstanie parking. Lista zwycięskich projektów BO została ogłoszona

Lista zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego została ogłoszona. Tegorocznym bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się "parking na Osiedlu Wieczorka". Na drugim miejscu z prawie największą liczbą głosów uplasował się "plac usprawnienia ruchowego", na podium znalazło się także "cyklinowanie i malowanie parkietu Sali widowiskowej i baletowej w budynku Ośrodka Kultury Andaluzja".

Po ponad dwóch tygodniach głosowania na tegoroczne projekty Budżetu Obywatelskiego poznaliśmy listę zwycięskich projektów. W 2022 roku w ramach BO zgłoszone zostały 33 projekty. Łączna kwota, którą urząd miasta mógł przeznaczyć na ich realizację wynosiła 2 miliony złotych.

10 projektów ułatwiających funkcjonowanie w mieście

W środę, 29 czerwca ogłoszona została lista zwycięskich projektów. Łącznie 10 otrzyma dofinansowanie w ramach BO. W tegorocznej edycji największą ilość głosów otrzymała budowa parkingu na Osiedlu Wieczorka. Od wielu lat mieszkańcy apelowali o stworzenie nowych miejsc parkingowych w związku z rozbudową osiedla. Projekt otrzymał 2425 głosów piekarzan. Koszt budowy wyniesie 620 tys. zł. Parking powstanie w 2023 roku na terenie starej przychodni zdrowia - niedaleko MOSiR-u przy ul. Maczka.

- Jako autor projektów pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w głosowanie mieszkańcom! Pokazaliśmy siłę, że razem możemy więcej! Budżet obywatelski to narzędzie dla nas, by móc co roku wyznaczyć i wybrać, które inwestycje są nam naprawdę potrzebne. Podziękowania kieruję również do radnego Daniela Pliszki za wszelkie zaangażowanie i pomoc. Po raz kolejny pokazujemy, że nasza współpraca daje duże korzyści - podkreślił Marcin Kobyłecki, pomysłodawca projektu parkingu.

Oprócz parkingu na "zielonej liście" znalazły się:

  1. Plac usprawniania ruchowego przy Zespole Szkół Specjalnych - 140 tys. zł z 2273 głosami,
  2. Cyklinowanie oraz malowanie parkietu Sali widowiskowej i baletowej w budynku Ośrodka Kultury “Andaluzja” w Piekarach Śląskich – Kamieniu - 48 tys. zł z 2114 głosami,
  3. Sport to zdrowie-rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na terenie Dąbrówki Wielkiej - 312 tys. z 2034 głosami,
  4. Plac zabaw z nowym ogrodzeniem Miejskiego Przedszkola nr 17 w Piekarach Śląskich - 330 tys. z 2005 głosami,
  5. Jest pysznie i zdrowo – nowocześnie i domowo - modernizacja kuchni w MP nr 8 - 180 tys. 220 zł z 1539 głosami,
  6. RatujMY – Pracownia pierwszej pomocy oraz zakup manekinów do nauki resuscytacji dla piekarskich szkół podstawowych - 110 tys. z 1455 głosami,
  7. Toaleta Miejska dla parku w dzielnicy – Kamień - 165 tys. z 1444 głosami,
  8. Doposażenie w pompy i węże OSP w KSRG Dąbrówka Wielka i OSP Brzeziny Śląskie - 30 tys. z 1035 głosami,
  9. Boisko do siatkówki plażowej przy MSP nr 11 - 60 tys. z 969 głosami.

Realizacja wybranych projektów nastąpi w 2023 roku.

Subskrybuj piekary.info

google news icon