Na chodnik przy ulicy Bednorza zaczęły spadać cegły. Kamienica w Brzezinach została zabezpieczona

Do zdarzenia doszło przy ulicy Bednorza w Brzezinach Śląskich. Z elewacji budynku oderwały się cegły i spadły na chodnik. Na szczęście w momencie zdarzenia nikt nie przechodził przez ten odcinek chodnika. Miejsce zostało zabezpieczone na wypadek kolejnych szkód.

W minioną niedzielę, 31 lipca około południa na chodnik przy ulicy Bednorza zaczęły spadać oderwane z elewacji kamienicy cegły. Na miejsce wezwani zostali strażacy z PSP w Piekarach Śląskich. W działaniach brali udział druhowie z OSP w Brzezinach Śląskich.

- Z elewacji budynku oderwały się cegły i spadły na chodnik. Na szczęście nikt tamtędy nie przechodził. Działania strażaków polegały na usunięciu pozostałych luźnych cegieł i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - wyjaśnia mł. kpt Robert Gubała, oficer prasowy jednostki.

Strażacy powiadomili powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Z racji tego, że kamienica nie należy do gminy, to inspektor nadzoru w oparciu o przedstawioną ocenę techniczną budynku przez właściciela, zadecyduje o dalszej procedurze.

Do momentu odpowiedniego zabezpieczenia wejścia do sklepu "Gyszeft", w celu zapewnienia bezpieczeństwa pozostaje on nieczynny.

Subskrybuj piekary.info

google news icon