Na autostradzie A1 zginęła 22-letnia kobieta kierująca fordem. Została zmiażdżona przez ciężarówkę

Na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku. 22-letnia kobieta kierująca samochodem marki Ford została zmiażdżona przez samochód ciężarowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ciężarówka najechała na tył samochodu, a oba pojazdy wjechały naczepę poprzedzającego samochodu ciężarowego.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w poniedziałek, 20 czerwca po godzinie 13. Na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich samochód ciężarowy marki Scania najechał na tył osobówki kierowanej przez 22-letnią kobietę (99 rocznik). Jak mówi nam Łukasz Czepkowski, piekarski oficer prasowy była ona mieszkanką powiatu kieleckiego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarową scanią najechał na tył osobowego forda, a następnie oba pojazdy uderzyły w naczepę poprzedzającego samochodu ciężarowego. Przeprowadzone badania wykazały, że kierujący pojazdami ciężarowymi byli trzeźwi - wyjaśnia Czepkowski.

Nie żyje 22-letnia kobieta

Kierowcom ciężarówek pobrana została również krew do badań, w celu wykluczenia zawartości substancji odurzających. 22-letnia kobieta zginęła na miejscu, a 52-letni kierowca ciężarówki scanii trafił do szpitala.

Utrudnienia na tym odcinku trwały przez kilkanaście godzin. Policjanci przekierowywali ruch na DW 911. Na miejscu pracowało również 5 zastępów straży pożarnej, w międzyczasie lądował śmigłowiec LPR. Przed godziną 20 lawetą transportowane było auto zmarłej kobiety. Miejsce zdarzenia uprzątnięte zostało po godzinie 23.

Subskrybuj piekary.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek Dąbrówka

Dwa zdarzenia drogowe jednego dnia w Piekarach

Rowerzysta czołówka

Rowerzysta w Piekarach o mało nie doprowadził do zderzenia

Wypadek na Inwalidów Wojennych w Piekarach

Kierujący skodą potrącił motocyklistę

Wypadek Piekary

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu ulicy Pod Lipami

Zderzenie busa z osobówką

Zderzenie busa z samochodem osobowym w Brzezinach Śląskich

Instalacja w czeskim mieście Opava, która informuje o kursowaniu w przeszłości tramwaju

Powstanie tablica pamiątkowa z dawnymi torami?

IRRS

Dariusz Iskanin w IRRS