Muzyczny Dzień Kobiet w Piekarach Śląskich. Szykuje się wieczorny koncert

Wszystkie panie mogą czuć się zaproszone na spotkanie z kulturą. Specjalnie dla nich zagra dziś, 8 marca, Górnicza Orkiestra Dęta "Piekary-Julian".

Górnicza Orkiestra Dęta "Piekary-Julian"
Piekary slaskie koncert dzien kobiet

Dzień Kobiet w Piekarach Śląskich

Pomysłów na miłe spędzenie dzisiejszego wieczoru nie brakuje. Gdyby jednak ktoś wciąż poszukiwał inspiracji, może skorzystać z propozycji muzycznego wydarzenia w Piekarach. Z okazji Dnia Kobiet odbędzie się specjalny koncert w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej "Piekary-Julian". Artyści wykonują utwory śląskie oraz popularne. Są znani także poza granicami miasta.

- Historia orkiestry sięga 1954 roku, wtedy została założona. Regularne sukcesy nastąpiły jednak od roku 1967. Szczególnymi zasługami zapisał się dyrygent Paweł Mitręga, a od 1995 roku orkiestrą kieruje Antoni Majchrzyk, muzyk Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - dodają urzędnicy miejscy.

Koncert dla piekarzanek i przyjezdnych gości odbędzie się dziś, 8 marca, w Spółdzielczym Domu Kultury (ul. Kazimierza Wielkiego 1). Rozpocznie się o godzinie 17:00. Nie trzeba martwić się biletami - wstęp na wydarzenie jest wolny.

Dzien kobiet tarnowskie gory 2024

Może Cię zainteresować:

Kawka z Marysieńką i Blanką de Paivą. Tak tarnogórzanki mogą świętować Dzień Kobiet

Autor: Urszula Gołkowska

04/03/2024

Subskrybuj piekary.info

google news icon