Możesz oddać krew potrzebującym. Policjanci zapraszają. „Ta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia”

Piekarscy policjanci przypominają, że 8 lutego, przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi i zapraszają do oddania krwi potrzebującym, rannym i chorym.

Śląska Policja
Akcja krwiodawstwa

8 lutego 2022 roku, w godzinach 8 -13, przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach stać będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. – Szczególnie teraz, w dobie koronawirusa, podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla zdrowia innych – podkreślają policjanci. Ambulans oczekiwać będzie na parkingu przed wejściem głównym do budynku przy ul. Lompy 19.

Gorąco zachęcamy zarówno policjantów, jak i krwiodawców z pozostałych zaprzyjaźnionych służb, a także wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą komendę, do czynnego udziału w zbiórce. Ta prosta forma pomocy może przyczynić się do uratowania ludzkiego życia – zaznaczają policjanci

Kto może zostać krwiodawcą?

Krwiodawcą może zostać zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów, która powinna posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. – Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku – podkreślają policjanci.

Subskrybuj piekary.info

google news icon