Monitoring na osiedlu Wieczorka. Będzie bezpieczniej, ale... lepiej posegreguj swoje śmieci

Mieszkańcy osiedla Wieczorka poczują się bardziej bezpiecznie? Właśnie w tym rejonie pojawił się system monitoringu, który ma nie tylko rejestrować akty wandalizmu, ale także kontrolować czy mieszkańcy wyrzucają śmieci do odpowiednich pojemników.

UM Piekary Śląskie
Na osiedlu Wieczorka jest monitoring

Jak zapowiada Urząd Miasta Piekary Śląskie, kamery będą zamontowane na każdym budynku. Piekarski magistrat liczy na to, że w ten sposób ilość aktów wandalizmu spadnie.

– Instalacja kamer na budynkach będzie trwała dłuższy czas, gdyż nie jest to system, który zamontujemy od ręki. Jednak krok po kroku i konsekwentnie projekt ten zostanie zrealizowany. Dzięki niemu wzrośnie też poczucie bezpieczeństwa – informuje Urząd Miasta.

Nie segregujesz śmieci? Wielki Brat Patrzy

Względy bezpieczeństwa oczywiście są bardzo ważne. Na stronie Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich dowiadujemy się jednak, że nie tylko o to chodzi.

Kamery będą monitorować przestrzeń wokół budynku, miejsca parkingowe, ale także placyki śmieciowe – dzięki temu administracja będzie wiedzieć kto podrzuca śmieci i kto nie prowadzi właściwej segregacji odpadów czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Od tej pory wszyscy mieszkańcy osiedla Wieczorka muszą się mieć zatem na baczności podczas wyrzucania swoich śmieci...

Subskrybuj piekary.info

google news icon