Modernizacja drogi wewnętrznej na Osiedlu Andaluzja. Powstaną także nowe miejsca parkingowe

Remont drogi wewnętrznej na Osiedlu Andaluzji dobiega końca. Oprócz wymiany samej nawierzchni, utworzone zostaną miejsca parkingowe. Remont ulicy to drugi etap prac, który rozpoczął się w marcu 2021 roku. Zakończenie modernizacji planowane jest na 30 maja br.

Remont rozpoczął się 15 marca 2021 roku i jest drugim etapem modernizacji. Wymieniona zostanie nawierzchnia jednej z dróg wewnętrznych. Jednak przed położeniem wart asfaltu należało zlikwidować starą nawierzchni z płyt drogowych i starych bloczków betonowych, wykonać koryta pod podbudowę z kruszywa naturalnego, wykonać regulację studni, kratek ściekowych i skrzynek zaworów wodociągowych. Nowy odcinek zostanie wykończony krawężnikiem drogowym.

Cały remont wyniesie 100 tysięcy złotych i został zrealizowany przez przedsiębiorstwo ZGK sp. z o.o.

40 nowych miejsc parkingowych

W planach modernizacji uwzględniono utworzenie 40 nowych miejsc parkingowych na terenie osiedla. Mieszkańcy wielokrotnie wnioskowali o dodatkowe parkingi.

Kolejnym nierozwiązanym problemem jest kolejne już wyłonienie wykonawcy parkingów na Osiedlu Powstańców Śląskich. Tam zleceniobiorca, który podjął się początkowo zadania, zrezygnował w trakcie. Wobec czego miasto zmuszone zostało do ogłoszenia kolejnego przetargu.

- Niebawem rozstrzygniemy kolejne postępowania, prace potrwają około 3 miesięcy, liczymy że do końca wakacji temat będzie rozwiązany - tłumaczą pracownicy piekarskiego magistratu.

Subskrybuj piekary.info

google news icon