Modernizacja chodników w Piekarach Śląskich. Ruszył przetarg

Władze miasta ogłosiły przetarg dotyczący modernizacji nawierzchni chodników na terenie Piekar Śląskich. Zamówienie zostało podzielone na dwie części, a szacunkowa wartość każdej z nich to ponad 100 tys. złotych. Sprawdźmy, które chodniki zostaną naprawione.

Opis zamówienia

Roboty budowlane będą dotyczyć min.: wykonania koryta, rozebrania obrzeży i krawężników, rozebrania starej nawierzchni chodników. Znajdujące się na drodze robót pnie drzew zostaną wykarczowane. Następnie zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki betonowej oraz zabudowa krawężników. Ponadto zostaną zabudowane dwie tablice pamiątkowe o minimalnych wymiarach 1,5m x 1,5 m. Na samym końcu chodniki zostaną wyposażone w zieleńce.

Jakie chodniki zostaną wyremontowane?

Modernizacji ulegną nawierzchnie chodników w następujących lokalizacjach:

Część I: ul. Józefa Janty na odcinku od skrzyżowania z ul. Bytomską do rejonu skrzyżowania z ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Henryka Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Józefa Janty do rejonu skrzyżowania z ul. Franciszka Żwirki, ul. Powstańców Śląskich na odcinku od skrzyżowania z ul. Juliusza Ligonia w kierunku ul. Plebiscytowej.

Część II: ul. Jana Długosza – strona północna na odcinku od skrzyżowania z ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Stanisława Witkiewicza oraz na odcinku od rejonu budynku nr 99 do rejonu budynku nr 107, ul. Biskupa Herberta Bednorza – zatoka autobusowa w rejonie marketu DINO, ul. M. C. Skłodowskiej na odcinku pomiędzy przedszkolem, a żłobkiem.

Termin składania ofert mija 04.06.2021 r. o godz. 11.30.

fot. UM Piekary Śląskie

Subskrybuj piekary.info

google news icon