Moda na minimalizm - jak wprowadzić go do swoich wnętrz?

Styl minimalistyczny jest jednym z najchętniej wybieranych w nowo urządzanych aranżacjach. Swoją sławę zyskał głównie dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które w zestawieniu z ascetyczną stylistyką sprawiają wrażenie nowoczesności i sterylności. Coraz więcej osób rezygnuje z gromadzenia zbędnych artykułów, skupiając się na czystości i przejrzystości, w której łatwiej o relaks i odpoczynek. Poznaj kilka zasad, którymi warto zainspirować się, urządzając wnętrza w duchu minimalizmu.

Moda na minimalizm - jak wprowadzić go do swoich wnętrz? Treść Dodatkowe ustawienia Ustawienia specjalne SEO Tytuł Maksymalna liczba znaków: 80  Moda na minimalizm - jak wprowadzić go do swoich wnętrz? Tytuł SEO Moda na minimalizm - jak wprowadzić go do s

Jakie ozdoby będą pasować do minimalistycznych wnętrz?

Chociaż minimalistyczne aranżacje kojarzone są z ogromną przejrzystością i brakiem wysuwających się na pierwszy plan dodatków, nie oznacza to wcale, że ich tam nie ma! Kluczem do sukcesu jest tu prostota i umiejętne dopasowywanie kolejnych elementów, które, aby być zauważalne, wcale nie muszą być krzykliwe. Świetnym przykładem są wszelkie dostępne w markecie budowlanym w Piekarach Śląskich artykuły ścienne, które dyskretnie wpłyną na wygląd wnętrza. Mowa tu o choćby o naklejkach, które doskonale nadają się do ozdobienia frontowych ścian, czy monochromatycznych grafikach, które świetnie sprawdzą się umieszczone w dopasowanych antyramach.

W minimalistycznym pomieszczeniu znajdzie się też miejsce dla takich produktów jak lustra, które wspaniale zdobią, a do tego sprawiają wrażenie, że przestrzeń wydaje się nieco większa. Market budowlany Bricomarché dysponuje licznymi, pozbawionymi strojnych ram modelami, które idealnie wpisują się w konwencję minimalizmu. W sprzedaży znajdują się lustra, które można wkleić w ścianę w dowolnym miejscu lub też te wyposażone w uchwyty do zawieszenia, które wspaniale odnajdą się nad sofą w pokoju dziennym, czy przy szafie w przedpokoju, podnosząc przy okazji funkcjonalność miejsca.

Modne oświetlenie w wersji mini

Aby wprowadzić minimalistyczny klimat do swoich pomieszczeń, dobrze jest też posiłkować się oświetleniem, które nie tylko jest praktyczne, ale jak nic innego jest w stanie wpłynąć na styl wnętrz. W minimalistycznych aranżacjach wybrane lampy powinny być nieco ascetyczne, a ich kształt i forma przywodzić na myśl nowoczesność, dlatego doskonałym wyborem będą wszelkie smukłe, pozbawione zdobień klosze, które chociaż proste - są ogromnie efektowne. Dodatkowo wspaniałym pomysłem są rozmaite taśmy LED-owe, które genialnie nadają się jako podświetlenie rozmaitych wnęk, półek, sufitów, czy schodów. Nie trzeba wiele, aby w ten sposób przyozdobione pomieszczenie zaczęło zachwycać!

Oświetlenie w minimalistycznym wnętrzu może przybrać różne kształty. Sprawdzi się to sufitowe, które będzie zwisać w centralnym punkcie pomieszczenia, ale market budowlany Piekary Śląskie ma w swoich zasobach także zachwycające propozycje stojące, które są idealnymi elementami ozdobnymi do salonu, czy sypialni. Dla jeszcze lepszego efektu warto postawić także na kinkiety, które uatrakcyjniają przestrzeń nie tylko wtedy, gdy świecą, ale również, gdy są wyłączone. Dzieje się tak za sprawą wspaniałych opraw, które mogą przyjąć formę tub, owali, czy najróżniejszych nieregularnych kształtów. Z pewnością staną się wyjątkową ozdobą każdej ściany, na której się znajdą, nie zajmując przy tym tak ważnej w minimalizmie przestrzeni, dlatego warto je mieć!

Subskrybuj piekary.info

google news icon